معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: در حال حاضر ۵ بیمار کرونایی بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که این آمار نسبت به روز قبل ۶۷ درصد افزایش داشته است.
کد خبر: ۱۰۴۳۰۲۷
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹ 05 May 2022

جلال رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین، از کاهش 33 درصدی موارد روزانه ابتلای قطعی به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر فقط 2 مورد جدید ابتلای قطعی به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های منتخب کووید-19 استان شناسایی شد که این آمار یک نفر کمتر از روز گذشته است.

وی با اشاره به کاهش 14 درصدی نرخ روزانه بستری‌های کرونایی اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته 18 بیمار کرونایی جدید به خاطر داشتن علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار در قیاس با روز قبل 3 نفر کاهش یافته است.

رحمانی همچنین از افزایش 67 درصدی موارد بیماران بدحال کرونایی در استان قزوین خبر داد و گفت: در حال حاضر 5 بیمار کرونایی با وضعیت وخیم جسمانی و تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان زیر دستگاه کمک‌تنفسی بستری شده‌اند که این آمار نسبت به روز قبل 2 نفر بیشتر شده است.

وی با اشاره به ثبت یازدهمین روز بدون فوتی کرونایی ادامه داد: خوشبختانه نرخ مرگ‌ومیر کرونایی هم در 24 ساعت اخیر درست به مانند 10 روز گذشته در استان قزوین صفر شد که از ابتدای سال 1399 تاکنون این میزان از توالی روزهای بدون فوتی کرونایی را تجربه نکرده بودیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ادامه از افزایش 78 درصدی نرخ بهبودیافتگان کرونایی روزانه هم خبر داد و گفت: در شبانه‌روز اخیر 16 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های استان قزوین مرخص شدند که این آمار از روز گذشته 7 نفر بیشتر شده و دوباره دورقمی شده است.

رحمانی با بیان اینکه جمعیت بستری‌های کرونایی فعلی استان قزوین 1.4 درصد افزایش داشته است، افزود: در حال حاضر 76 بیمار کرونایی با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شده‌اند که این آمار نسبت به روز پیش یک نفر بیشتر شده است.

وی ادامه داد: همچنین آمار پوشش واکسیناسیون عمومی ضدکرونا هم به دلیل تعطیل بودن روز گذشته به مانند روز قبل هیچ پیشرفتی نداشته است و انتظار داریم که از امروز افراد برای واکسیناسیون به مراکز تجمیعی مراجعه کنند.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار