استاندار قزوین گفت: استان قزوین نقش‌آفرینی خود را در مثبت شدن آمار‌های اقتصادی به درستی انجام داده است و آمار‌هایی مانند کمترین نرخ بیکاری کشور و رتبه نخست توسعه اقتصاد دانش‌بنیان نشان‌دهنده پویایی و عملکرد مثبت اقتصادی استان است.
کد خبر: ۱۱۷۰۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۸ 11 June 2024

به گزارش تابناک قزوین، محمدمهدی اعلایی روز سه‌شنبه، ۲۲ خرداد ماه در نشست هم‌اندیشی وزیر صمت با تشکل‌های صنعتی استان قزوین، اظهار کرد: استان قزوین در حوزه مأموریتی وزارت صمت استان پر ظرفیتی است و با نگاه ویژه به این استان می‌توان موفقیت‌های زیادی را به دست آورد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: مصرف برق یکی از چالش‌های جدی صنایع استان است، البته این چالش در سطح کشور مطرح است، ولی میزان آسیب استان قزوین از این حوزه قابل توجه‌تر است.

استاندار قزوین گفت: همان‌طور که در جلسات استانداران با هیئت دولت مطرح کرده‌ایم باید مدیریت مصرف انرژی به استان سپرده شود چرا که مدیریت برق در فصل گرم سال در استان‌های گرمسیر با استان‌های معتدل‌تر تفاوت دارد و استان قزوین می‌تواند این موضوع را به خوبی مدیریت کند.

وی تصریح کرد: مصرف برق مسکونی در شب با مصرف برق روز در استان قزوین برابر شده است و این در حالی است که قزوین در شب هوای خنک و معتدلی دارد و مصرف برق مدیریت نمی‌شود، موضوعی که منجر به خلل در تولید واحد‌های صنعتی شده است.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه در سال مشارکت مردم در اقتصاد، انتظار از مردم این است که در مدیریت مصرف انرژی مشارکت بیشتری داشته باشند، اظهار کرد: نسخه واحد کشور در مدیریت مصرف برق به استان‌هایی مانند قزوین که صنعتی‌تر است ضربه می‌زند و با این طرح استان‌های پیشرو در تولید جریمه می‌شوند و به ضرر استان است.

وی با اشاره به موضوع ارز، به آغاز دوره جدید مجلس و استقرار تیم جدید اجرایی کشور در آینده‌ای نزدیک، افزود: موضوع ارز یک موضوع اساسی است، علم اقتصاد نسبت به مقوله ارز پرداخت‌های عمیقی دارد و یکی از حساس‌ترین مباحث اقتصادی، حوزه ارز است و قدرت برابری اقتصاد‌ها با یکدیگر را نشان می‌دهد.

اعلایی خاطرنشان کرد: رفتار مدیریتی وزیر صمت معطوف به واقعی شدن و دانشی شدن اقتصاد است که این موضوع به جد قابل تقدیر است چرا که اگر این مسیر را نرویم با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی بیان کرد: اقدامات دولت سیزدهم در حوزه حمایت از تولید بسیار برجسته است و در این دولت بسیاری از اتفاقات مثبت اقتصادی بر اساس گزارش‌های داخلی و بین‌المللی رقم خورده است، اقتصادی که داشت از کنترل خارج می‌شد به شاخص‌های مثبت رسیده است و این مهم با اخلاص و مدیریت پیش رفته است.

استاندار قزوین ادامه داد: استان قزوین نقش‌آفرینی خود را در مثبت شدن آمار‌های اقتصادی به درستی انجام داده است و آمار‌هایی مانند کمترین نرخ بیکاری کشور و رتبه نخست توسعه اقتصاد دانش‌بنیان نشان‌دهنده پویایی و عملکرد مثبت اقتصادی استان است.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات ریاست جمهوری یکی از مهمترین انتخابات‌های کشور است و مردم باید با احساس تکلیف و وظیفه سرنوشت خود و دیگران را به درستی رقم بزنند.

برچسب ها: قزوین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار