وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح خط مونتاژ یک شرکت خودروسازی در آبیک گفت: در کشور ما ۳۷ شرکت خودروساز فعال وجود دارد، اما شایسته است که این فعالان صنعتی که می‌خواهند در زمینه صنعت خودرو فعالیت داشته باشند به سمت تولید محصولات مرتبط با خودرو بروند و برای افزایش تعداد محصولات خود تلاش کنند.
کد خبر: ۱۱۷۰۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۸ 11 June 2024

به گزارش تابناک قزوین، عباس علی‌آبادی سه‌شنبه ۲۲ خرداد با حضور در قزوین، به همراه استاندار و جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی، خط مونتاژ یک شرکت خودروسازی را در آبیک افتتاح کرد.

علی‌آبادی در آیین افتتاح خط مونتاژ این شرکت اظهار کرد: یکی از دغدغه‌هایی که در وزارت سمت مطرح است، الگوبرداری غلط از علوم کشور‌های غربی است، قرار نیست، سایر کشور‌ها خودرو طراحی کنند و ما بسازیم، بلکه با ظرفیت و پتانسیل‌هایی که در صنعت خودروسازی داریم باید به الگوی سایر کشور‌ها تبدیل شویم.

وی بیان کرد: تیراژ خودروسازی کشور باید در حد میلیونی باشد، در کشور ما ۳۷ شرکت خودروساز فعال وجود دارد، اما شایسته است که این فعالان صنعتی که می‌خواهند در زمینه صنعت خودرو فعالیت داشته باشند به سمت تولید محصولات مرتبط با خودرو بروند و برای افزایش تعداد محصولات خود تلاش کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ایران بهترین فضا برای طراحی خودرو‌های هوشمند و مدرن محسوب می‌شود و تعداد فعالینی که در صنعت خودرو دارای ایده‌های خلاقانه هستند، کم نیست. به امید خدا باید در آینده فضایی بسازیم که صنعت خودروسازی را در جهان جهت دهی و مدیریت کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر خود به قزوین، از شرکت شرکت خودرو سازی مایان که ۱۹ خردادماه جاری دچار سانحه آتش‌سوزی شده بود، بازدید کرد و در حاشیه این بازدید گفت: با توجه به حادثه پیش آمده به زودی یک تیم تخصصی برای بررسی میزان خسارت‌های وارد شده به این شرکت اعزام خواهد شد؛ باید از واحد‌هایی که اینگونه دچار سانحه شده‌اند، حمایت کرد تا شاهد راه‌اندازی و افزایش تولید این واحد‌ها باشیم.

علی‌آبادی بیان کرد: توقف تولید از سوی هر یک از واحد‌های تولیدی در نهایت به مسئله اشتغال خسارت وارد می‌کند و وزارت صمت به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهد تا یک واحد تولیدی تنها به خاطر یک حادثه، تعطیل شود.

برچسب ها: قزوین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار