کتاب «تحلیل آماری با نرم افزار JMP» با تألیف اکرم یزدانی منتشر شده است و به محققان کمک می‌کند بدون نیاز به اطلاعات گسترده در زمینه آمار و یا تسلط کامل بر همه قسمت‌های نرم‌افزار، بتوانند داده‌های خود را تحلیل کنند.
کد خبر: ۱۱۶۶۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۲ 12 May 2024

به گزارش تابناک قزوین، کتاب «تحلیل آماری با نرم افزار JMP» با هدف آموزش نحوه استفاده از نرم‌افزار JMP تألیف شده است و به محققانی که نیاز به تحلیل داده‌ها دارند، کمک می‌کند بدون نیاز به اطلاعات گسترده در زمینه آمار و یا تسلط کامل بر همه قسمت‌های نرم‌افزار، بتوانند داده‌های خود را تحلیل کنند.

نرم‌افزار JMP تنها با انتخاب درست نوع متغیر در هنگام تحلیل، آنالیز مناسب با نوع تحقیق را ارائه می‌دهد و کمتر به دانش محقق برای انتخاب روش درست تحلیل وابسته است. در این کتاب نحوه استفاده از نرم‌افزار JMP ارائه شده است و به محققانی که نیاز به تحلیل داده‌ها دارند، کمک می‌کند بدون نیاز به اطلاعات گسترده در زمینه آمار و یا تسلط کامل بر همه قسمت‌های نرم‌افزار، بتوانند داده‌های خود را تحلیل کنند.

این کتاب در هفت فصل نوشته شده است به‌طوری‌که در فصل اول به معرفی نرم‌افزار و بخش‌های مختلف آن می‌پردازد و یک محقق با دانش کافی آماری تنها با مطالعه این بخش می‌تواند به‌تن‌هایی از نرم‌افزار استفاده کند. بخش‌های ۲ تا ششم به تفکیک روش‌های مختلف مورد استفاده در تحلیل آماری ارائه شده‌اند و با مطالعه هر فصل می‌توانید به تحلیل مربوطه تسلط پیدا کنید. در فصل آخر یک مجموعه داده به‌صورت کامل از ابتدا تا تحلیل‌های پیشرفته مورد بررسی قرار گرفته است و نحوه انجام تحلیل‌هایی مانند رگرسیون را در این فصل می‌توان یافت.

برچسب ها: قزوین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار