استاندار قزوین مدعی شد: نقطه ضعف استان اقدامات دانشگاه‌ها در حوزه‌های مأموریتی است و علی‌رغم اینکه وزارت علوم هم سیاست‌هایی را در این زمینه اتخاذ کرده، ولی دانشگاه‌های استان در بعضی شاخص‌ها حد نصاب ممتاز را کسب نکرده‌اند و همین موضوع امتیاز استان را کم کرده است.
کد خبر: ۱۱۶۶۴۶۲
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۲ 11 May 2024

به گزارش تابناک قزوین، محمدمهدی اعلایی روز شنبه ۲۲ اردیبهشت در جلسه ستاد اقتصاد دانش‌بنیان استان قزوین اظهار کرد: استان قزوین به همراه استان اردبیل رتبه نخست مشترک در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان را کسب کرده است که مطلوب ارزیابی می‌شود و از دست اندرکاران این حوزه تقدیر می‌کنیم.

وی ادامه داد: نقطه ضعف استان اقدامات دانشگاه‌ها در حوزه‌های مأموریتی است و علی‌رغم اینکه وزارت علوم هم سیاست‌هایی را در این زمینه اتخاذ کرده، ولی دانشگاه‌های استان در بعضی شاخص‌ها حد نصاب ممتاز را کسب نکرده‌اند و همین موضوع امتیاز استان را کم کرده است.

استاندار قزوین گفت: دانشگاه‌های استان باید در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند و صرف نظر از رتبه‌بندی‌ها برای اینکه فعالیت دانشگاه‌ها تبدیل به فضای اقتصادی و کارآفرینی شود و فارغ‌التحصیلان آن‌ها وارد بازار کار با ارزش افزوده بالا شوند، به این حوزه ورود کنند.

وی با بیان اینکه صندوق پژوهش و نوآوری باید تقویت شود، خاطرنشان کرد: تأمین مالی برای شرکت‌های دانش‌بنیان جدی است چراکه دریافت تسهیلات برای شرکت‌ها چالش‌هایی را به همراه دارد و به همین دلیل تقویت صندوق از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش ایسنا، نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: صندوق باید در زمینه تقویت خود و افزایش سرمایه جدیت بیشتری داشته باشد و باید مشارکت شرکت‌ها را به بهترین شکل ممکن استفاده کرد و سرمایه صندوق باید تا پایان سال به یک عدد قابل توجه برسد.

برچسب ها: قزوین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار