تحلیل‌های متفاوتی از اقدام تلافی‌جویانه سپاه پاسداران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و ابعاد مختلف این اقدام مورد نقد و بررسی قرار گرفته، ولی این سؤال پیش می‌آید که آیا ایالات متحده آمریکا، به عنوان حامی اصلی رژیم صهیونیستی در مقابله با پاسخ ایران به اهداف کامل خود دست یافته است یا خیر؟
کد خبر: ۱۱۶۲۸۹۷
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۹ 16 April 2024

به گزارش تابناک قزوین، وحید مافی، کارشناس رسانه و خبرنگار حوزه دفاع و امنیت در یادداشتی که با موضوع ابعاد مختلف حملات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع نظامی رژیم صهیونیستی نوشته و آن را در اختیار ایسنا قرار داده، آورده است: به طور واضح می‌توان گفت که اگر تهران از حق قانونی خود در اقدام متقابل علیه اسرائیل عبور می‌کرد، بدون‌شک دیگر کسی نمی‌توانست خوی وحشی‌گری رژیم منحوس صهیونیستی را مهار کند.

ممکن است در ظاهر، کنشگران غربی و آمریکایی پاسخ‌شان به این سؤال مثبت باشد، ولی در نگاه یک کارشناس مسائل نظامی به احتمال زیاد نتیجه عکس آن است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اقدام خود، از تجهیزاتی استفاده کرد که دشمن متخاصم از نوع و جزئیات آن اطلاع داشت و تنها این گستردگی حمله بود که سبب زمین‌گیری پدافند هوایی رژیم اشغالگر قدس شده است.

رژیم صهیونیستی و حامیانش برای در امان ماندن از حملات گسترده سپاه پاسداران مجبور شدند تا تمامی امکانات نظامی خود را به کار بگیرند و اکنون این ایران است که به توانایی آشکار و پنهان دشمن اشراف پیدا کرده است.

یک اصل مهم در تحلیل‌های نظامی این است که تأکید می‌شود تا زمانی که احتیاج به سلاح‌های برتر ندارید نباید از آن‌ها استفاده کنید، ولی در ماجرای اقدام تلافی‌جویانه ایران اسلامی، سپاه از سلاح‌های معمولی خود استفاده کرد، ولی در مقابل اسرائیل مجبور شد تمامی فناوری‌های ضدموشکی آمریکا و خود را رونمایی کند و همین امر، برگ برنده‌ای برای غیورمردان سبزپوش ایران خواهد بود.

سپاه با طراحی یک عملیات ترکیبی توانست موشک‌های بالستیک خود را با موفقیت در امنیتی‌ترین سرزمین جهان که با پنج لایه متشکل از سامانه‌های پیچیده پدافندی حمایت می‌شد، به مقصد برساند؛ حالا ایرانی‌ها تقریباً نقشه کامل‌تری از ساختار و سیستم دفاع موشکی و نقاط حساس ایالات متحده در منطقه دارند و این یعنی، اسرائیل برای حماقت‌هایش هزینه استراتژیک هنگفتی پرداخت کرده و اکنون ایران می‌تواند تمامی اطلاعات جمع‌آوری شده را با مهندسی معکوس به گونه‌ای تغییر دهد که حملات احتمالی در آینده را مرگبارتر کند.

اسرائیل هم‌اکنون تحت شدیدترین فشار‌های روانی قرار گرفته، چه در دوران قبل از اقدام تلافی‌جویانه سپاه که با عملیات روانی سهمگین روبه‌رو بود و چه حالا که با اقدام متقابل ایران روبه‌رو شده و باید تاوان حمله به سرکنسولگری کشورمان را به این شکل پرهزینه پرداخت کند.

نتانیاهو و دولت اسرائیل به دنبال جنگ سریع است تا بتواند پای آمریکا را به میدان باز کند، ولی نحوه واکنش ایران نشان می‌دهد که فرماندهان نظامی با طمأنینه اقدام می‌کنند و همین امر توانایی بازدارنگی این رژیم خبیث را از بین برده است.

هیمنه پوشالی اسرائیل در جهان فروریخته، بدون شک معادلات منطقه تغییر خواهد کرد و اقدام تلافی جویانه ایران اسلامی شرایط را به گونه‌ای رقم خواهد زد تا شاهد تقویت جبهه مقاومت باشیم و رویش‌هایی در این زمینه اتفاق بیفتد.

نکته آخر اینکه حمله تلافی‌جویانه سپاه پاسخ مشخصی را به جامعه بین‌المللی مخابره کرد و البته این اقدام اثرات و برکات مشخصی برای داخل کشور دارد که از نمونه‌های آن می‌توان به افزایش وحدت ملی، حفظ و تقویت سرمایه‌های اجتماعی اشاره کرد.

برچسب ها: قزوین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار