مدیرکل هواشناسی استان قزوین از ورود سامانه بارش زایی به همراه هوای سرد در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری خبر داد.
کد خبر: ۱۱۵۲۱۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۰ 31 January 2024

به گزارش تابناک قزوین، یوسف شیخ الملوکی اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش یابی برای امروز و فردا با گذر متناوب امواج تراز میانی جو از سطح منطقه، مانند دیروز که برای شهر‌هایی همچون آوج، کوهین و سیردان بارش‌ها به صورت پراکنده بود و در پاره‌ای از مناطق هم بارش برف و باران و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود.

وی افزود: از اواخر وقت پنجشنبه تا عصر روز جمعه، استان تحت تاثیر سامانه بارش زایی قرار می‌گیرد که همراه با هوای سرد خواهد بود و در بعضی ساعات، بارش برف را به مراه دارد.

مدیرکل هواشناسی استان قزوین بیان کرد: به لحاظ دمایی پس از خروج سامانه بارشی در صبح شنبه کاهش محسوس دما و پدیده یخبندان رخ خواهد داد.

شیخ الملوکی اضافه کرد: در مدت زمان حضور سامانه بارشی که روز جمعه است لغزندگی جاده‌ها، اختلال در سفر‌های بین شهری و کاهش دید افقی وجود دارد و احتمال انسداد راه‌های روستایی کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

این مسوول با اشاره به هشدار زرد هواشناسی استان قزوین بیان کرد: از اواخر وقت پنجشنبه تا اواخر وقت جمعه شاهدبارش برف و پدیده مهخواهیم بود و در روز شنبه ۱۴ بهمن شاهد وزش باد و احتمال کولاک و برف به ویژه در گردنه‌های استان خواهیم بود.

برچسب ها: قزوین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار