استاندار قزوین گفت: اختلافات سیاسی به پیشرفت‌های اقتصادی در استان قزوین آسیب زده است و در شرایطی که دولت سیزدهم سر کار آمده، باید با پرهیز از اختلاف قطار پیشرفت استان را به ریل اصلی خود برگرداند.
کد خبر: ۹۹۳۲۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۲ 12 September 2021

 

به گزارش «تابناک قزوین»، هدایت‌الله جمالی‌پور بعدازظهر امروز در مراسم اهدای 200 دستگاه تبلت توسط خیران به دانش‌آموزان و محصلان بی‌بضاعت استان قزوین اظهار داشت: اختلافات سیاسی به پیشرفت‌های اقتصادی در استان قزوین آسیب زده است و در شرایطی که دولت سیزدهم سر کار آمده، باید با پرهیز از اختلاف قطار پیشرفت استان را به ریل اصلی خود برگرداند.

وی با بیان اینکه نباید با زدن برچسب‌های سیاسی سرمایه‌های انسانی را بسوزانیم، اضافه کرد: در یک سال اخیر هماهنگی خوبی بین مدیران اجرایی، نمایندگان مجلس و دستگاه قضا در استان قزوین را شاهد بودیم و به رغم برخی اختلاف‌افکنی‌ها یک صدای واحد برای پیشرفت و رشد در استان قزوین شنیده شد که همین موضوع سبب امیدوار شدن مردم شد.

جمالی‌پور ادامه داد: با توجه به امکانات و ظرفیت‌های بی‌شماری که در استان قزوین وجود دارد، اتصال به مفهوم وحدت می‌تواند همه نیروهای توانمند استان قزوین را در جهت حمایت از طرح‌های توسعه‌ای استان قزوین هم‌جهت کند و در این میان حلقه مفقوده استفاده حداکثری از ظرفیت نخبگان جوان است که باید سرلوحه کار مدیران اجرایی قرار گیرد.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه فناوری روز به روز شکل مدیریتی در موضوعات مختلف اجرایی را تغییر می‌دهد، بدون شک فکر و اندیشه جوانان در این حوزه می‌تواند منجر به جهش و تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی شود؛ به شرطی که از طرح‌های فناورانه جوانان حمایت کنیم و دست از نگاه سنتی به حوزه اقتصاد و صنعت برداریم.

اصلاح اقتصادی در گرو رشد فرهنگی است

استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آغاز کار دولت سیزدهم گفت: این دولت که با شعار مردمی بودن روی کار آمده، به حمایت همه گروه‌ها و جریان‌های اجتماعی و فرهنگی نیاز دارد و امروز که مردم به ایجاد تحولات اقتصادی امیدوار شده‌اند، باید از همه ظرفیت‌هایمان برای کمک به پیشرفت کشور در دولت جدید استفاده کنیم.

جمالی‌پور شرط اصلی اصلاح اقتصادی را رشد فرهنگی و اجتماعی دانست و افزود: اگر مشکلات فرهنگی ما از بین برود و آسیب‌های اجتماعی و بداخلاقی‌ها از بین برود، با ایجاد حرکت‌های تیمی و گروهی می‌توان جهش اقتصادی را پدید آورد؛ به شرطی که این حرکت بر بستر واقع‌بینی و بر پایه آمارهای دقیق و علمی اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: امروز استان قزوین می‌تواند در حوزه صنعت خودرو و قطعه‌سازی و همچنین در حوزه تولید محصولات دارویی گام‌های بلندی بردارد که این جهش‌های بزرگ نیازمند اعتماد متقابل دولت و بخش خصوصی است.

بحران آب چالش اصلی توسعه اقتصاد کشاورزی است

معاون اقتصادی استاندار قزوین هم در ادامه این مراسم با بیان اینکه بحران آب در حال حاضر به یکی از چالش‌های توسعه اقتصاد کشاورزی در استان تبدیل شده است، گفت: برداشت منفی بیش از یک میلیون متر مکعب آب از دشت قزوین محدودیت‌های زیادی را برای توسعه کشت مکانیزه در استان قزوین به وجود آورده و باید هر چه زودتر به کشاورزی‌های غرق‌آبی در استان پایان داده شود.

عیسی قبادی اضافه کرد: در دولت دوازدهم چند طرح مهم مانند پردیس‌های تولید روستایی، طرح تاک (تجمیع اراضی کشاورزی) و ایجاد شهرک فناوری را دنبال کردیم که اجرای کامل این 2 طرح مدیون پیگیری مجدانه در دولت سیزدهم خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین استان قزوین میزبان پروژه‌های ملی بزرگی مانند چشمه نور (شتابگر ملی) و منطقه ویژه اقتصادی تاکستان است که اجرای آنها می‌تواند قزوین را به قطب اقتصادی ایران و منطقه خاورمیانه تبدیل کند؛ به طوری که آینده اقتصادی و فناوری کشور در این استان رقم بخورد و تحقق این مهم نیازمند همگرایی تمامی نخبگان اجرایی برای اجرایی شدن این ابرپروژه‌های ملی است.

مدارس قزوین نیمه مهرماه بازگشایی می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین هم در ادامه این مراسم با اشاره به بازگشایی مدارس در نیمه مهرماه گفت: امیدواریم با ورود واکسن برای دانش‌آموزان فرآیند واکسیناسیون محصلان هم محقق شود و مدارس استان قزوین را بتوانیم با آرامش خاطر بازگشایی کنیم.

حسنعلی اصغری افزود:‌ با این حال همچنان اتکای ما به آموزش مجازی و استفاده از شبکه اجتماعی دانش‌آموزان (شاد) خواهد بود و امیدواریم برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت تا شروع سال تحصیلی بتوانیم تعداد بیشتری تبلت و گوشی هوشمند برای آموزش تحت این شبکه از سوی خیران جذب کنیم که البته در سال اخیر هم خیران در این حوزه لطف زیادی به مجموعه آموزش‌وپرورش داشتند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار