رییس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: به منظور تنظیم بازار و همچنین حفظ ثبات بازار مرغ از ابتدای سال جاری تاکنون چهار میلیون و ۶۰ هزار قطعه مرغ گرم در استان توزیع شده است.
کد خبر: ۹۷۲۹۹۲
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹ 22 June 2021

فاطمه خمسه روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: این میزان مرغ معادل هفت میلیون و ۹۳۶ هزار و ۸۲۸ کیلوگرم بوده است.

وی اضافه کرد: در همین مدت نیز یک هزار و ۵۶ تن مرغ گرم بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار کشور و با هدف کمک به استان‌های همجوار به استان البرز ارسال شده است.

خمسه، بیشترین میزان توزیع مرغ گرم در طول این سه ماه گذشته را خرداد ماه عنوان کرد و گفت: در طول ماه جاری نیز یک میلیون و ۶۱۰ هزار و ۹۴۶ قطعه معادل سه میلیون و ۱۵۹ هزار و ۷۵ کیلوگرم مرغ در بازار استان قزوین توزیع شده است.

این مسوول با اشاره به اینکه نظارت بر زنجیره تولید و توزیع مرغ در استان با هدف برخورد با متخلفان بی وقفه و به شکل شبانه روزی انجام می‌شود،گفت: سه کشتارگاه مرغ قزوین، گوهر طیور و به‌پرور مسؤولیت کشتار مرغ‌ها در استان را بر عهده دارند و همکاران مجموعه جهاد کشاورزی با حضور دائمی و شبانه روزی در این کشتارگاه‌ها بر نحوه توزیع مرغ نظارت کامل دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین همچنین میزان تولید مرغ در قزوین را ۲ برابری میزان تقاضای بازار اعلام کرد و گفت: این موضوع باعث شده تا با مدیریت تنظیم بازار مشکلی از نظر تامین مرغ در استان وجود نداشته باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین