رییس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری قزوین با رقم ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به تصویب شورای اسلامی شهر قزوین رسید که نسبت به بودجه مصوب قبل افزایش ۷۳ درصدی را نشان می‌دهد.
کد خبر: ۱۰۳۰۰۱۴
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹ 21 February 2022

به گزارش تابناک قزوین به نقل از روابط عمومی شهرداری، فرج اله فصیحی رامندی با بیان این مطلب، ضمن تقدیر و تشکر از همراهی اعضای شورا و مدیران شهری در بررسی بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: توجه به نواحی منفصل شهری و مناطق کم برخوردار شهر قزوین، اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی، توجه به اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی و ارایه خدمات رسانی مطلوب به شهر از جمله نکات مورد توجه در بودجه تصویب شده در سال آینده شهرداری قزوین است.

وی ادامه داد: جزییات بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین طی دو هفته کاری و در جلسات فشرده صبح و عصر با دقت مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در این راستا ۸۰۰ نفرساعت کار انجام شده است.

فصیحی رامندی در ادامه با اشاره به افزایش ۱۸۰ میلیارد تومانی رقم بودجه تصویب شده نسبت به بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین، گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین در سال آینده دربخش درآمدهای عمومی ۹۵۰ میلیارد تومان بود که این رقم برای سال آینده به هزار و ۴۱ میلیارد تومان افزایش یافت که نسبت به بودجه مصوب سال ۱۴۰۰ حدود ۶۸ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی ادامه داد: در بخش واگذاری دارایی سرمایه ای و فروش زمین نیز بودجه از ۸۱۴ میلیارد تومان به ۵۶۸ میلیارد تومان کاهش یافت.

به گفته فصیحی رامندی، همچنین دربخش واگذاری دارایی سرمایه ای از ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین به مبلغ ۵۴۰ میلیارد تومان افزایش یافت که مقرر شد این مبلغ از محل فروش برج ستاره پونک به منظور تسویه بدهی های شهرداری به بانک شهر تامین شود.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین تاکید کرد: در سرفصل واگذاری دارایی مالی از جمله وام و اوراق نیز ۵۰ میلیارد تومان اوراق و یک میلیارد تومان نیز برای وام پیش بینی شده است.

وی در ادامه به بخشهای مصارف و هزینه بودجه شهرداری در سال آینده اشاره کرد و گفت: در بخش هزینه های جاری بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین ۷۰۰ میلیارد تومان بود که این رقم به ۶۶۰ میلیارد تومان کاهش یافت.

به گفته فصیحی رامندی، دربخش تملک دارایی سرمایه ای رقم هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان بودجه پیشنهادی شهرداری به رقم هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه در بررسی بودجه پروژه های عمرانی اولویتها و سیاستهای اعضای شورا مدنظر قرار گرفت، خاطرنشان کرد: در برخی ردیف های بودجه از جمله مبلمان و تأسیسات شهری، روکش آسفالت، اجرای شهر هوشمند، کمک عمرانی به مساجد، توجه به اجرای برنامه های فرهنگی - ورزشی و ایجاد بازارچه های محلی شاهد افزایش اعتبار قابل توجهی در بودجه هستیم.

فصیحی رامندی تاکید کرد: برخی از ردیف ها از جمله ایجاد مراکز فرهنگی در مسیر جاده سلامت، مناسب سازی ناحیه شهری امامزاده علی (ع)، توانمند سازی سکونتگاه های غیر رسمی و تملک خانه شهید رجایی برای اولین بار در بودجه گنجانده شدند.

وی همچنین برلزوم توجه به تسویه بدهی های شهرداری قزوین به بانک شهر تاکید کرد و گفت: دراین راستا مبلغ ۵۴۰ میلیارد تومان از محل فروش برج ستاره پونک به منظور تسویه بدهی های شهرداری به بانک شهر اختصاص یافت که باید در دستور کار شهرداری قزوین قرار گیرد.

فصیحی رامندی اظهار امیدواری کرد: با همت بلند و سعی و کوشش جهادی شهردار قزوین و تیم مدیریت شهری بتوانیم بودجه ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری قزوین را در سال ۱۴۰۱ محقق نماییم و شاهد تکمیل پروژه های نیمه تمام و پیشرفت امور با سرعت هرچه بیشتر باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار