نماینده مجلس: توجه به اشتغال اولویت بودجه 98 است

 

محمد علی پورمختار روز دوشنبه در نشست با مدیران کبودراهنگ استان همدان بیان کرد: اعطای تسهیلات برای حمایت از کارآفرینان یکی از اولویت ها است که با افزایش 20 درصدی تسهیلات صورت می گیرد. 
وی تاکید کرد: با توجه به محدودیت منابع باید مسایل ضروری در اولویت قرار گیرد که فراهم کردن زمینه اشتغال یکی از این اولویت ها است. 
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در خانه ملت ادامه داد: همه مسئولان باید در حوزه اشتغالزایی و رفع موانع کسب و کار تلاش کنند.مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه درصدد افزایش پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان است که این موضوع با تصویب قوانین اجرایی می شود. 
پورمختار اظهار داشت: 2 رقم متفاوت 407 هزار و 437 هزار میلیارد تومان برای بودجه سال آینده پیش بینی شده است که اختلاف 30هزارمیلیارد تومانی در بودجه، با تحقق صادرات نفت رفع می شود. 
این نماینده مجلس گفت: امسال کشور با مجموعه ای از چالش ها از جمله تحریم ها مواجه بود که اثر روانی و علمی در اقتصاد، تولید و واردات، صادرات و افزایش قیمت ها گذاشت. 
پورمختار بیان کرد: با توجه به تحمل و شناخت خوب مردم از فضای بین المللی و توطئه های دشمنان این موضوع مدیریت شد. 
وی درباره یکی از مطالبات مردم در زمینه مسیر خلعت آباد - کبودراهنگ گفت: امکان چهار بانده کردن این مسیر به علت وجود مشکلات فنی وجود ندارد. 
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ افزود: 250 میلیارد ریال برای این طرح پیش بینی شده که 100 میلیارد ریال آن امسال و مابقی سال آینده اختصاص می یابد. 
رئیس دبیرخانه شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان نیز اظهار داشت: طرح های عمرانی - خدماتی کبودراهنگ امسال 397 میلیارد و 600 میلیون ریال بوده که تاکنون 186 میلیارد ریال تخصیص یافته است. 
جواد پیری گفت: از این مبلغ 50 میلیارد ریال به صورت نقدی و 105 میلیارد ریال به صورت اسناد یک ساله بوده است و 32 میلیارد ریال هم به صورت اسناد 2 ساله است که 47 درصد آن تخصیص اعتبار را شامل می شود. 
وی افزود: به تفکیک منابع از سرمایه های استانی 62 درصد، از اعتبارات 27 درصد، ارزش افزوده 65 درصد، از سه درصد نفت و گاز 85 درصد و از اعتبارات متوازن از امکانات کشوری 11 درصد، اعتبارات ارتقای شاخص های توسعه یافته 48 درصد به شهرستان کبودراهنگ ابلاغ شده است. 

 

منبع: ایرنا