مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اولین کارخانه اختصاصی تولید غذای ماهیان زینتی کشور در منطقه شهر صنعتی لیا از توابع شهرستان قزوین آماده بهره برداری شد.
کد خبر: ۹۹۸۴۵۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱ 03 October 2021

ایرج رحمانی، مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: افتتاح اولین کارخانه تولید غذای ماهیان زینتی در استان قزویناولین و بزرگترین کارخانه اختصاصی تولید غذای ماهیان زینتی کشور در منطقه شهر صنعتی لیا از توابع شهرستان قزوین، تولید آزمایشی خود را آغاز کرد و در آینده نزدیک به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.

رحمانی افزود: این کارخانه در مساحت مفید ۶۰۰ متر مربع و با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیارد ریال و ظرفیت تولید ۲ هزار و ۴۰۰ کیلوگرم در روز خوراک ماهیان زینتی ساخته شده است.

او اضافه کرد: با افتتاح و بهره‌برداری از این واحد تولیدی، زمینه اشتغال برای ۱۵ نفر در منطقه فراهم خواهد شد.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اهمیت این واحد تولیدی را در فناوری به کارگرفته شده برای تولید غذای ماهیان در اندازه میکرو اشاره کرد و گفت: با توجه به سایز کوچک ماهیان زینتی به ویژه در دوران ابتدایی رشد، تهیه غذای این ماهیان در ابعاد بسیار ریز به نحوی که حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز آن‌ها باشد، دشوار است که خوشبختانه با راه‌اندازی این واحد تولیدی این تکنولوژی در داخل کشور بومی خواهد شد.

 
منبع: خبرگزاری صداوسیما
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار