معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین:
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: هرگونه خریداری و فروش خارج از شبکه توزیع گندم در استان تا پایان کار عملیات خرید تضمینی این محصول ممنوع است.
کد خبر: ۹۷۲۹۸۳
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷ 21 June 2021

 

مجید اسماعیلی با اعلام این خبر افزود: این موضوع را به دلالانی که در سال‌های گذشته اقدام به خرید و فروش گندم به شکل خارج از شبکه می‌کردند اطلاع داده و تذکرات لازم به آنها ارایه شده است.

این مسوول گفت: در استان قزوین چهار تا پنج دلال عمده گندم وجود دارد که از فعالیت خارج از شبکه آنها جلوگیری به عمل آمده و فعالیت آنان نیز تحت رصد قرار دارد.

وی به هماهنگی‌های انجام شده با نیروی انتظامی در خصوص برخورد و معرفی افراد متخلف به دستگاه قضایی، تاکید کرد: ایجاد هر نوع اختلال در شبکه خرید تضمینی گندم در واقع نوعی تهدید امنیت غذایی جامعه است که باید با قاطعیت برخورد شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به ممنوغیت خروج بار گندم از قزوین به خارج از استان، اظهار داشت: از کشاورزان درخواست داریم پس از عملیات برداشت، محصول خود را به نزدیک‌ترین مرکز خرید تضمینی ارسال کنند.

اسماعیلی یادآور شد: تا روز گذشته، ۲۳ هزار و ۵۰۰ تن گندم به شکل تضمینی از کشاورزان استان خریداری و در سیلوها ذخیره سازی شده است.

پیش بینی می‌شود امسال ۲۶۵ هزار تن گندم در استان قزوین تولید که ۱۷۵ هزار تن از آن به شکل تضمینی از سوی دولت خریداری می‌شود.


منبع/ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین