استاندار قزوین:
استاندار قزوین با بیان اینکه مسئولیتی سنگینی بر دوش دولت آینده است،فزود: دولت سیزدهم برای گذر از مشکلات جامعه و کشور باید از تمام امکانات و ظرفیت های جامعه استفاده کند.
کد خبر: ۹۷۲۵۷۳
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳ 20 June 2021

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین روز یک شنبه در نشست ستاد اقامه نماز استان قزوین با اشاره به مشارکت پر شور مردم در صحنه انتخابات افزود: در 28 خرداد مردم تاریخ ساز جمهوری اسلامی، یک حماسه دیگر را در تاریخ کشور رقم زدند و باعث یاس دوباره دشمنان قسم خورده نظام شدند.

وی ادامه داد: مردم با تمام سختی ها و مشکلاتی که داشتند به دعوت مقام معظم رهبری لبیک گفتند و بار دیگر باعث سرافرازی انقلاب اسلامی شدند.

استاندار قزوین با بیان اینکه امیدواریم دولت جدید بتواند به وعده هایی انتخاباتی خود جامه عمل بپوشاند و توجه به مطالبات مردم و رسیدن به انسجام و وحدت در کشور را سرلوحه کار خود قرار دهد؛ تصریح کرد: و تمام دلسوزان این مملکت باید یاری رسان دولت جدید باشند.

جمالی پور ادامه داد: دشمن در تلاش است بذر ناامیدی را در کشور بگستراند و موجب اختلال در کار دولت و حاکمیت شده و تشویش ایجاد کند بنابراین تنها عامل از بین رفتن توطئه های دشمن حفظ وحدت مردم است.

نماینده عالی دولت در استان قزوین گفت: وحدت تنها عامل پیروزی جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود و رفتارهای خلاف وحدت برای نظام جمهوری اسلامی خطر آفرین است و دشمنان نظام به دنبال هر فرصتی هستند تا فضای نظام جمهوری اسلامی را از طریق ایجاد تفرقه غبارآلود کنند.

وی در بخش دیگری از صبحت های خود با اشاره به اهمیت اقامه نماز، تصریح کرد: نماز، فریضه ای مقدس است که می تواند ریشه بسیاری از مشکلات کنونی جامعه نظیر اختلافات، دروغ ها و فساد ها راکاهش داده و جامعه را به یک جامعه ایده گرا تبدیل نماید.

وی ادامه داد: هر میزان کع این فریضه الهی در جامعه شکل گیرد، بدون شک اخلاق در آن جامعه حکم می‌گیرد و بسیاری از مشکلات جامعه حل می شود.

استاندار قزوین با بیان اینکه لازم است تمام دستگاه های اجرایی به سهم خود نسبت به اقامه نماز و دستور العمل های ستاد اقامه نماز در استان قزوین اهتمام ویژه داشته باشند، افزود: نماز ریشه بسیاری از بی اخلاقی ها را در جامعه سست می کند و همه افراد وظیفه دارند نسبت به ترویج اقامه آن کمک کنند.

جمالی بور با اشاره به اینکه توجه به فریضه و فرهنگ با ارزش نماز باید از آموزش و پرورش کلید بخورد و مسوولان حوزه آموزش در این راستا باید تعلیم احکام اسلامی را جدی تر بگیرند، تصریح کرد: اگر می خواهیم= جامعه ای تهی از گناه داشته باشیم باید در بحث تعلیم و ترویج نماز وقت گذاشته شود و نهادینه شدن این امر از آموزش و پرورش آغاز شود.

وی با بیان اینکه باید کمیته هایی تحت عنوان ترویج نماز در تمام سازمان ها و ارگان های دولتی در استان قزوین تشکیل شود، تصریح کرد: سند ترویح و توسعه اقامه نماز باید در تمام دستگاه های دولتی از جمله آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین