مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: مشکل کمبود گاز مایع با تغییر پیمانکار توزیع کننده مرتفع و از این پس شهرهای استان مشکلی در این رابطه نخواهند داشت.
کد خبر: ۹۱۲۵۴۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲ 28 October 2020

مصطفی صالحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: با توجه به مشکلات پیش آمده در خصوص عدم تخصیص کامل سهمیه گاز مایع به استان و نارضایتی شهروندان، بلافاصله اقدامات لازم در این رابطه از سوی دستگاه‌های ذیربط به عمل آمد.

وی، بیشترین میزان مصرف گاز مایع در استان را شهریور و مهرماه هر سال دانست و تاکید کرد: با توجه به سهمیه ۲ هزار و ۲۳۳ تنی گاز مایع به استان در مهرماه گذشته، تنها ۷۵ درصد آن، یعنی یک هزار و ۶۸۴ تن جذب و در سطح شهرها توزیع شده بود که این میزان پاسخگوی نیاز شهروندان نبود.

صالحی با بیان اینکه مشکل اصلی در حوزه پخش گاز مایع مساله حمل و نقل و توزیع این فرآورده بوده و برهمین اساس تصمیم به تعویض پیمانکار و واگذاری این وظیفه به پیمانکار جدید شدیم، اظهار داشت: این در حالی بود که در ماه‌های گذشته تنها ۳۸ درصد از سهمیه اختصاصی گاز مایع به استان جذب و توزیع شده بود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین اضافه کرد: برای جلوگیری از کمبودهای احتمالی در این زمینه، از این پس و با کمک سازمان صمت، فرمانداری و بخشداری‌ها نظارت جامع و کاملی بر نحوه میزان تخصیص و توزیع گاز مایع در مناطق مختلف استان صورت می‌گیرد. 

این مسوول با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و نیاز مبرم برخی روستاها به نفت سفید، به خصوص روستاهایی که در مناطق سردسیر و کوهستانی قرار دارند، افزود: شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی استان ملزم به ذخیره سازی نفت سفید و توزیع آن از اواخر شهریورماه بوده و در صورت عدم انجام این کار اقدامات لازم در این زمینه باید در اسرع وقت از سوی این دستگاه به عمل آید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار