معاون استاندار قزوین:
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت:‌ مسئولان ناظر وظیفه دارند که اگر یک واحد صنفی‌ در بازار پروتکل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکرد بدون هیچ اخطاری واحد صنفی مربوطه را با حضور نماینده مرکز بهداشت پلمب کنند.
کد خبر: ۹۱۰۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱ 18 October 2020

منوچهر حبیبی در آخرین جلسه ستاد مقابله با کرونای استان قزوین که با حضور فرمانداران شهرهای استان قزوین بعد از ظهر امروز در سالن جلسات ساختمان مدیریت بحران استانداری برگزار شد اظهار داشت: موضوع مهار کرونا این‌ قدر گسترده است که انجام آن در توان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین نیست بلکه باید همه دستگاه‌ها و ادارات در کنار نیروهای مسلح باید در خدمت مهار کرونا باشند.

حبیبی با تاکید بر لزوم تشکیل ستاد‌های مقابله با کرونا در شهرستان‌ها، بخش‌ها و دهیاری‌های استان قزوین گفت: فرمانداران شهرستان‌ها باید ما هفته‌ای 2 بار به ما گزارش دهند که چه اقداماتی در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح شهرستان‌ها انجام دادند.

وی با بیان اینکه شیب شیوع بیماری کرونا در استان قزوین به شدت رو به افزایش است، اضافه کرد: با توجه به اینکه 400 تخت مخصوص بیماران کرونایی در استان پر شد، با همکاری ارتش و سپاه 200 تخت جدید در بیمارستان‌های ارتش و رحیمیان برای بیماران کرونایی اختصاص دادیم که برای تامین این تخت‌ها به مدیریت فرمانداران نیاز داریم.

دانشگاه علوم پزشکی نیاز استان به اقلام بهداشتی را پیش‌بینی کند

جانشین ریاست ستاد مقابله با کرونای استان قزوین با اشاره به اینکه 8 ماه از شیوع بیماری کرونا در استان می‌گذرد، گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی‌ای که در این مدت برای اصناف مشاغل مختلف ایجاد شده، نمی‌توانیم فعالیت مشاغل را ممنوع کنیم و به همین خاطر به جای ممنوعیت محدودیت داریم.

حبیبی با تاکید بر اینکه زمان اخطار گذشته افزود: مسئولان ناظر وظیفه دارند که اگر هر مغازه یا واحد صنفی‌ای پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت نکرد، بلافاصله بدون هیچ اخطاری واحد صنفی مربوطه را با حضور نماینده مرکز بهداشت پلمپ کنند. در ضمن در این مورد مسئولان  اتاق اصناف و سازمان صمت باید پاسخگوی این تخلفات داشته باشند و دیگر کاری با مالک واحد صنفی نداریم.

وی با اشاره به فرارسیدن فصل سرما یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین باید برای 6 ماهه دوم سال میزان ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده و دستکش بهداشتی در استان را پیش‌بینی کند تا میزان تولید ما بر اساس این آمار تنظیم شود.

بحران کرونا روستاهای قزوین را تهدید می‌کند

مدیرکل مدیریت بحران استان هم در ادامه این جلسه با بیان اینکه تا امروز وضعیت روستاها در حوزه شیوع کرونا مطلوب بوده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه در شرایط تعطیلی و خانه‌نشینی قرار داریم، بسیاری از خانواده‌های شهری برای فراغت به سمت روستاهای ما سفر می‌کنند که این موضوع می‌تواند سبب ایجاد بحران کرونا در روستاها شود.

قدرت‌الله مهدیخانی با ذکر اینکه در هیچ نقطه‌ای از استان وضعیت سفید و زرد نداریم، اضافه کرد: بنابراین دانشگاه علوم پزشکی طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان قزوین حق ندارد وضعیت شیوع کرونا در شهرستان‌ها را به طور جداگانه اعلام کند؛ چرا که دلیل وضعیت سفید بعضی شهرها بستری شدن بیماران آنها در شهرهایی مانند قزوین است.

وی ادامه داد: کار مبارزه با کرونا در استان قزوین خیلی جدی و حساس شده و همه دستگاه‌ها باید پای کار بیایند و در جلسات مستمر ستاد شهرستانی کرونا وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرهای استان قزوین را سامان دهند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار