معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین : زنگ خطر پیری در قزوین به صدا درآمده است و فقط ۲۶ درصد جمعیت این استان جوان هستند.
کد خبر: ۹۰۴۷۲۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶ 29 September 2020

 

به صدا درآمدن زنگ خطر پیری در استان قزوین

 

به گزارش خبرگزاری تابناک قزوین، منوچهر حبیبی در جلسه شورای راهبردی استان با هشدار درباره نرخ رشد پایین جمعیت در استان بر لزوم تدابیر لازم برای مواجهه با این وضعیت تاکید کرد.

وی با اشاره به میانگین سنی استان قزوین با ۳۱ سال، افزود: ارتقا پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت با افزایش نرخ باروری می‌تواند برای افزایش جمعیت موثر باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به روند پیری جمعیت استان در ۳۰ سال آینده، اضافه کرد: پیر شدن جمعیت، نشاط و سرزندگی را از جامعه سلب می‌کند و نقطه مقابل آن جامعه‌ای از پویایی و نشاط کامل برخوردار است که ترکیب آن را جوانان تشکیل می‌دهند.

حبیبی افزود: ترویج و نهادینه سازی سبک زندگی اسلامی و مقابله با ابعاد نامطلوب سبک زندگی غربی باید مورد توجه دست اندرکاران قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: انتظار از شورای راهبردی استان، طراحی و برنامه ریزی متناسب با ویژگی‌های جمعیتی، اجتماعی و فرهنگی استان برای اجرای سیاست‌های کلی جمعیت است.

حبیبی افزود: ساماندهی جمعیتی استان نیازمند تعامل و هم افزایی دستگاه‌های اجرایی و کار‌های کارشناسی شده است و دستگاه‌های اجرایی باید با هماهنگی و بدون موازی کاری برای مقوله جمعیت اهتمام لازم را داشته باشند.

منبع : صدا و سیما

برچسب ها: قزوین ، پبری ، جامعه
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار