معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین با بیان اینکه به هیچ کاروانی اجازه خروج از کشور داده نخواهد شد، گفت: حرکت زائران به سمت مرز‌های ایران و عراق ممنوع اعلام شده است.
کد خبر: ۹۰۱۲۳۱
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱ 20 September 2020
حرکت زائران به سمت مرز‌های ایران و عراق ممنوع است

به گزارش خبرگزاری تابناک قزوین، منوچهر حبیبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین تأکید کرد: عزاداران حسینی در استان قزوین توجه داشته باشند از هرگونه حرکت و رفتن به سمت مرز‌ها خودداری کرده چرا که هیچگونه امکاناتی در این مناطق وجود ندارد و خدماتی نیز ارائه نخواهد شد.

وی ادامه داد: هیئت‌های مذهبی و موکب‌داران اخبار مربوط به مراسم اربعین حسینی را تنها از طریق رسانه‌های رسمی، خبرگزاری‌ها و مسئولان ستاد اربعین دنبال کرده و به شایعات موجود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی توجه نکنند.

این مسوول سیاسی با بیان اینکه علت عدم برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال تنها به خاطر حفظ و سلامت زائران از شیوع بیماری کرونا بوده و هیچ ملاحظه دیگری وجود ندارد، تصریح کرد: تا امروز کشور عراق هیچگونه مجوزی برای ورود به آن کشور جهت ایام عزاداری صادر نکرده است.

به گفته وی، دولت عراق به طور رسمی اعلام کرده که امکان پذیرایی از زائران خارجی برای برگزاری مراسم امسال اربعین حسینی را ندارد.

حبیبی یادآور شد: فراخوان‌هایی هم که برای ثبت‌نام در کاروان‌ها صادر می‌شود هیچ اعتباری نداشته و از این رو به شهروندان توصیه می‌شود به چنین شایعاتی توجه نکنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین ادامه داد: برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی در حوزه مراسم اربعین حسینی توسط دستگاه‌های متولی و ذیربط تدارک دیده شده که در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

حبیبی اظهار داشت: هیات‌های مذهبی، کاروان‌ها، موکب‌داران و تمامی عزاداران حسینی از هرگونه ارتباط با گروه‌ها و هیات‌های عراقی در این رابطه خودداری کنند.

منبع:صداوسیما

برچسب ها: اربعین ، مرز مهران ، محرم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار