در واکنش به تقاضاها برای حذف نمادهای برده داری؛
یک بنای یادبود از دوران ائتلاف ایالات جنوب آمریکا روز سه شنبه از پردیس آکسفورد دانشگاه می سی سی پی آمریکا برچیده شد.
کد خبر: ۸۷۵۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰ 15 July 2020

برچیدن بنای یادبود ائتلاف جنوب از دانشگاه می سی سی پی آمریکا

به گزارش خبرگزاری تابناک قزوین ، به نقل از الجزیره، دو هفته پس از آنکه ایالت می سی سی پی آمریکا پرچم ایالتی خود را که به نشان «ایالات کنفدراسیون» و «ایالات مؤتلفه آمریکا» منقش بود، کنار گذاشت؛ یک بنای یادبود از دوران ائتلاف ایالات جنوبی آمریکا را که در مکانی مهم در پردیس آکسفورد دانشگاه می سی سی پی نصب شده بود، برچید.

این بنای یادبود یک مجسمه مرمرین است که یک سرباز ایالات جنوبی آمریکا را در حال سلام نظامی نشان می‌دهد و قرار است به گورستان جنگ داخلی منتقل شود.

دانشجویان و دانشکده‌های دانشگاه می سی سی پی سالهاست که خواستار برداشته شدن این مجسمه بودند.

 بیش از دوهفته پیش مقامات ایالت می‌سی‌سی‌پی حذف نماد برده‌داری از پرچم این ایالت را تصویب کردند و بدین ترتیب این نماد از تمام پرچم‌های ساختمان‌های دولتی در این ایالت پایین کشیده شد.

نمایندگان کنگره این ایالت تصویب کردند تا نماد «ایالات کنفدراسیون» و یا همان «ایالات مؤتلفه آمریکا» برای همیشه برچیده شود. پرچم می‌سی‌سی‌پی سومین و آخرین پرچم ملی و رسمی کنفدراسیون، معروف به «درفش آغشته به خون» بود.

ایالت می‌سی‌سی‌پی آخرین منطقه آمریکا است که تا سال ۲۰۲۰ پرچم کنفدراسیون را به عنوان نشان ایالتی حفظ کرده بود. پیش‌تر اغلب ایالت‌های جنوبی آمریکا که گذشته تاریکی دربرده‌داری دارند این پرچم را از نمادهای رسمی و دولتی حذف کرده بودند.

منبع : مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار