حتی در صورت راهیابی به کاخ سفید؛
وزیر خارجه آلمان با اذعان به اینکه دوران «مشارکت فراآتلانتیکی» به سرآمده است، به صراحت گفت که حتی با راهیابی دموکراتهای آمریکا به کاخ سفید، این دوران تکرار نخواهد شد.
کد خبر: ۸۶۸۵۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۹ 29 June 2020

 

 

آلمان:دموکراتها نیز نمی توانند روابط زیانبار آمریکا را اصلاح کنند

 

به گزارش خبرگزاری تابناک قزوین ،  به نقل از راشاتودی، «هایکو ماس» روز یکشنبه با اذعان به اینکه دوران درخشان «مشارکت فراآتلانتیکی» - دو سوی اقیانوس اطلس- دیرینه به سر آمده است، اظهار داشت که حتی بازگشت سیاستمداران دموکرات به مسند قدرت در آمریکا خودبخود آن روزها را تکرار نخواهد کرد.

این وزیر دولت آلمانخاطرنشان کرد که هرکس باور داشته باشد مشارکت فراآتلانتیکی با یک رئیس جمهور دموکرات در آمریکا باردیگر مانند گذشته تکرار خواهد شد، [معلوم است] تغییرات ساختاری را ناچیز می پندارد.

هایکو ماس بر این نکته نیز تأکید کرد که «حتی بدون ریاست جمهوری دونالد ترامپ، روابط میان آلمان و آمریکا هرگز همانند قبل نخواهد بود».

با این حال وزیر خارجه آلمان تأیید کرد که برلین آماده چشم پوشی از اتحاد دیرینه خود با واشنگتن نیست. وی در این باره گفت: «روابط فراآتلانتیکی فوق العاده مهم هستند، این روابط همچنان مهم می مانند و ما برای تضمین آینده این روابط فعالیت می کنیم».

شایان ذکر است که روابط میان آلمان و آمریکا- دو عضو ائتلاف نظامی ناتو- در دوره ریاست جمهوری ترامپ تا حدی رو به وخامت رفته که رسانه های آلمان به این کشور به عنوان «رقیب مخصوص» رئیس جمهور آمریکا اشاره می کنند.

در واقع، ترامپ بارها آلمان را به عدم اختصاص دو درصد از تولید ناخالص داخلی خود به بودجه دفاعی ناتو به شدت مورد انتقاد داده و اخیراً نیز تصمیم گرفته است که حدود ۱۰،۰۰۰ نیروی نظامی آمریکا را از خاک این کشور خارج کند.

منبع : مهر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین