خط دوم راه‌آهن البرز به قزوین امروز توسط رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس افتتاح می‌شود.
کد خبر: ۸۶۴۰۶۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷ 18 June 2020

افتتاح خط دوم راه‌آهن کرج– قزوین توسط رئیس جمهور 

 

به گزارش خبرگزاری تابناک قزوین ، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قزوین گفت: خط دوم راه‌آهن کرج به قزوین امروز از طریق ویدیو کنفرانس توسط رییس جمهور افتتاح می شود و به بهره‌برداری می رسد .
سید حسین بی‌نیاز افزود: این پروژه به طول ۱۰۳ کیلومتر ساخته و برای ساخت آن ۵۷۴ میلیارد تومان اعتبار صرف شد.
وی گفت : با افتتاح این پروژه حجم جابجایی مسافر و بار از قزوین به البرز و تهران افزایش یافته و در مصرف سوخت در کشور نیز صرفه جویی قابل توجهی صورت خواهد گرفت.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قزوین افزود: همچین این پروژه می‌تواند ظرفیت حمل بار در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب کشور را تسهیل کند.
بی نیاز گفت :  این طرح به طول ۱۰۳ کیلومتر ۷ ایستگاه و ۳۵ تقاطع دارد و ساخت آن از سال ۹۳ آغاز شده است.
مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین گفت :  ، این طرح در کریدور شرق به غرب سرخس و اینچه برون به رازی و نیز در مسیر کریدور شمال به جنوب آستارا و انزلی به بندر شهید رجایی واقع شده است.
با بهره برداری از خط دوم راه آهن کرج- قزوین ظرفیت جابه جایی مسافر به میزان ۲۵۷ میلیون نفر- کیلومتر در سال افزایش می‌یابد. همچنین ظرفیت حمل بار به میزان ۱۹۶ میلیون تن کیلومتر در سال افزایش خواهد یافت.
افتتاح خط دوم راه آهن کرج- قزوین همچنین باعث صرفه جویی سالانه ۱۲.۷ میلیون لیتر و ۲۵۳ میلیارد تومان ناشی از کاهش مصرف سوخت را به همراه خواهد داشت، مبلغ کل طرح نیز ۵ هزار و ۷۴۴ میلیارد ریال بود.
گفتنی است افزایش ایمنی ناشی از توقف نداشتن و تلاقی قطار‌ها و نیز ایجاد ۱۶۵ نفر فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم از دیگر مزایای راه اندازی این طرح به شمار می‌رود.
برچسب ها: راه آهن ، افتتاح ، قزوین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار