۲ رقم انگور مقاوم به سرمای پاییزه و بهاره با طول ماندگاری بالا (مناسب برای تازه خوری و صادرات) در قزوین رونمایی و به باغداران معرفی شد.
کد خبر: ۸۱۷۹۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶ 27 January 2020

 

۲ رقم انگور مقاوم به سرما در قزوین رونمایی شد

به گزارش تابناک قزوین،بابک قرالی رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی قزوین در مراسم رونمایی از این ارقام گفت: این رقم ها که از طریق مطالعات مرکز تحقیقات انگور تاکستان به دست آمده، مناسب تازه خوری بوده و ماندگاری بالایی نیز دارند.

وی اظهار داشت: با وجود تولید بالای انگور در استان قزوین و کشور در صادرات محصول تازه با مشکلاتی روبرو هستیم که کشت این ارقام به رفع آنها کمک می کند.

این مسوول گفت: ارقام مناسب انگور که در مرکز تحقیقاتی انگور موجود است را به شکل رایگان و یا با هزینه بسیار کم به باغداران قزوینی و دیگر نقاط کشور ارایه می کنیم.

قرالی با اشاره به خسارات سالانه سرمازدگی به باغ های انگور،گفت: ارقام معرفی شده مقاوم به سرمای پاییزه و همچنین بهاره هستند.

رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی قزوین همچنین گفت: ۱۱۰۰ رقم انگور در مرکز تحقیقات این محصول در تاکستان نگهداری می شود که ۸۰۰ نمونه آن از داخل و سایر از کشورهای دیگر از جمله روسیه، ترکیه، ترکمنستان و فرانسه جمع آوری می شود.

وی در ادامه خواستار کمک مسئولان برای تامین آب مرکز تحقیقاتی انگور شد و اظهار داشت: تامین آب مورد نیاز این مرکز برای حفظ ارقام در حال نگهداری که از ذخایر ارزشمند کشاورزی کشور و استان به شمار می روند، ضروری است.

استان قزوین رتبه دوم تولید انگور و رتبه نخست تولید کشمش در کشور را داراست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار