دادستان عمومی و انقلاب قزوین : عزت و سربلندی هر کشور در تولید داخلی‌اش متجلی می‌شود و در حال حاضر یکی از موانع تحقق رونق تولید، پدیده شوم قاچاق است.
کد خبر: ۸۱۷۷۲۴
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶ 26 January 2020

 رونق تولید در گرو مقابله و مبارزه همه جانبه با پدیده قاچاق

به گزارش تابناک قزوین،محمد قاسمی در گردهمایی اعضاء اتحادیه سیستم‌های مخابراتی و الکترونیکی قزوین گفت: ما برای حفظ و دفاع از کیان، خاک و مرز‌های ایران اسلامی عزیز در طی این ۴۰ سال، شهدای زیادی همچون سلیمانی‌ها را تقدیم اسلام، انقلاب و نظام کرده ایم و به برکت خوب پاک شهدا امروز در اوج قله‌های عزت و افتخار قرار گرفته ایم و به همین خاطر، دشمنان نظام علیرغم همه شکست‌هایی که ملت شریف ایران به آن‌ها وارد کرده‌اند، دست از دشمنی خود برنمی دارند و با ترور ناجوانمردانه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، دشمنی خود با نظام مقدس جمهوری اسلامی را به جهانیان علناً اعلام کردند.
دادستان مرکز استان قزوین افزود: در گذشته توطئه‌های مختلف سیاسی، نظامی، فرهنگی و... به قصد مقابله با نظام از سوی دشمنان برنامه ریزی شده بود که بحمدالله با رهنمود‌های عالمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و بصیرت و حضور به موقع ملت شریف ایران اسلامی در صحنه، تمام آن جنگ‌ها خنثی و دشمنان مایوس شده و به زانو درآمدند.
محمد قاسمی در ادامه تاکید کرد: امروز کشور در شرایط حساسی قرار دارد و دشمن پس از شکست‌های پی در پی، جنگ اقتصادی را علیه نظام آغاز کرده است و با تحریم‌های ظالمانه، خارج از منشور حقوق بشر مورد ادعای سازمان ملل و قواعد بین المللی، معیشت ملت ایران را که اقدامی غیرانسانی است، هدف قرار داده اند تا از این طریق به مقاصد شوم خود دست یابند که بدون شک در این جنگ نیز بار دیگر شکست را تجربه خواهند کرد.
وی با بیان اینکه راه برون رفت از جنگ اقتصادی، تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی است، بیان داشت: رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در نامگذاری سال جاری اقدامی هوشمندانه داشتند و بهترین راه برای مقابله با جنگ اقتصادی، تلاش برای تحقق شعار "رونق تولید" است و همه دستگاه ها، نهاد‌ها و آحاد مردم باید نقش و مسئولیت اجتماعی خود را به درستی ایفا کنند تا به تعبیر معظم‌له به سلامت از این پیچ تاریخی انقلاب عبور کنیم.
این مقام قضایی استان اذعان داشت: عزت و سربلندی هر کشور در تولید داخلی‌اش متجلی می‌شود و در حال حاضر یکی از موانع تحقق رونق تولید، پدیده شوم قاچاق است و تحقق شعار سال و اجرایی شدن آن در گرو مبارزه عملی و همه جانبه با قاچاق کالا و ارز است.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین اذعان داشت: قاچاق، فرصت‌های سرمایه‌گذاری را از بین می‌برد و به تولید ملی ضربه می‌زند و همین موضوع موجب افزایش بیکاری و بحران‌های اجتماعی می‌شود که تبعات سنگین و گا‌ها جبران ناپذیری را برای اجتماع به همراه خواهد داشت.
قاسمی با بیان اینکه بهترین راهکار و پیشگیری از قاچاق کالا و ارز، تقویت تولید داخلی و حمایت از کالای ملی است، خاطرنشان کرد: به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب (مدظله العالی) قاچاق کالا، خنجر از پشت است و به همین خاطر باید شرایطی فراهم شود که مردم با افتخار به خرید کالای ساخت داخلی مبادرت نمایند که ضروری است در جهت دستیابی به این هدف، تولیدکنندگان در بحث ارتقاء کیفیت کالا‌های تولیدی تلاش مضاعفی کنند تا نیاز جامعه به استفاده از کالای خارجی و قاچاق برطرف شود و در این صورت شاهد رونق کسب و کار خواهیم بود.
وی در ادامه افزود: ما مخالف واردات کالای مورد نیاز جامعه نیستیم، اما در شرایط فعلی کشور، ضروری است از کالا‌های مشابه تولید داخل در راستای رونق تولید و حمایت از کالای ملی استفاده شود و اصناف نیز که در خط مقدم جنگ اقتصادی دشمن قرار دارند، نباید از نقش خود در جهت فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف غافل شوند و همه تلاش خود را به کار گیرند تا جامعه به سمت استفاده از کالای داخلی سوق داده شوند.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان اظهار داشت: دستگاه قضایی با تمام توان در بحث مبارزه و مقابله با قاچاق کالا و ارز جدیت دارد و از تمام ظرفیت‌های قانونی برای مقابله با این پدیده استفاده می‌کند و با متخلفان و قاچاقچیان بدون اغماض برخورد خواهد کرد و انتظار ما از تولیدکنندگان، اصناف و آحاد جامعه این است که با شناخت و درک صحیح از شرایط کشور، در راستای مبارزه و مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و همچنین حمایت از کالای داخلی و رونق تولید در جهت سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی گام بردارند.

برچسب ها: دادگستری ، دشمن ، دادستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار