امام جمعه قزوین:
نماینده ولی فقیه در قزوین در پنجمین اجلاس استانی نماز : نماز جمعه، محافل دینی و انس با قرآن است.
کد خبر: ۸۰۲۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲ 02 December 2019

نماز شاخص ترین عبادت است

به گزارش تابناک قزوین،آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در پنجمین اجلاس استانی نماز که در سالن تبلیغات اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه نماز ستون دین است، اظهار کرد: نماز برای همه امور دین، ستون است و اگر نماز اقامه شود همه بخش‌های دین نظیر عدالت، تقوا، حلال و حرام، وحدت، انسجام جامعه دینی و همه زیبایی‌های معنوی و مادی سامان پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه در روایات آمده است در قیامت اگر نماز مورد پذیرش قرار گیرد، سایر اعمال نیز پذیرفته می‌شود، تصریح کرد: اگر نماز پذیرفته نشود، هرچه کار خیر هم داشته باشیم مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد و این مهم اهمیت نماز را نشان می‌دهد.

امام جمعه قزوین به اهمیت ولایت در نظام دینی اشاره کرد و با تأکید بر اینکه همانطور که نماز ستون دین است، ولایت نیز ستون نماز است، افزود: نماز، روزه، حج، زکات و ولایت ستون دین معرفی شده‌اند که ولایت کلیدی‌ترین ستون است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: ولایت است که زکات و اقتصاد را ساماندهی می‌کند، حج و زیارت را مدیریت می‌کند، روزه و نماز را در جامعه رواج می‌دهد و از منظر محتوایی به آن تعمیق می‌بخشد و به همین خاطر کلیدی‌ترین نقش را برعهده دارد.

وی ادامه داد: اهمیت ولایت به گونه‌ای است که در روایات تأکید شده است اگر کسی تمام روزها را روزه داری کند، تمام مال خود را زکات بدهد و هر سال حج به جای آورد اما نداند امام و رهبرش چه کسی است، ذره‌ای ثواب در قیامت ندارد و اهل ایمان به حساب نمی‌آید.

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه تمام ضعف‌های انسان مربوط به عقل و اراده است، گفت: انسان در عقل باید صاحب دانایی شود و در اراده به توانایی دست یابد و خداوند نماز، ذکر و عبادت را برای کسب تقوا که موجب دانایی عقل و توانایی اراده می‌شود، قرار داده است.

امام جمعه قزوین تأکید کرد: نماز شاخص‌ترین عبادت است و این عبادت انسان را صاحب تقوایی می‌کند که به او در عقل دانایی و در اراده توانایی می‌بخشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار