مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین :
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی قزوین : در راستای سیاست های وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر محدودیت کشت برای سبزی و صیفی در محیط باز تاکنون قریب به ۲۰۰ هکتار از کشت محصولات آب بر همچون سبزی و صیفی به محیط گلخانه منتقل شده است.
کد خبر: ۸۰۰۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳ 26 November 2019

200 هکتار از فضای کشت سبزی و صیفی استان به محیط گلخانه انتقال یافت

به گزارش تابناک قزوین،علی اکبری مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی قزوین با اعلام این خبر افزود : با برنامه ریزی توسعه گلخانه ها در سال جاری و با بهره برداری از مجتمع های گلخانه ای در اینده نزدیک ، به بیش از ۱۰۰۰ هکتار خواهد رسید .

وی اظهار داشت : این میزان سطح زیر کشت منتقل شده به محیط گلخانه ، ضمن افزایش راندمان تولید ، صرفه جویی ۴۰ درصدی در مصرف بهینه آب را بدنبال داشته است .

اکبری به سیاست های تشویقی وزارت جهاد کشاورزی در جذب سرمایه گذاران برای توسعه گلخانه اشاره کرد و گفت : تولید گنندگان و سرمایه گذاران در صورت توسعه کشت در محیط بسته و گلخانه ؛ تسهیلات ویژه دریافت خواهندکرد .

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ؛ تسهیل در صدور مجوزگلخانه ، پرداخت تسهیلات و همچنین راه اندازی شهرک گلخانه ای نودهک را از دیگر برنامه های این سازمان برای حمایت از کشت گلخانه و انتقال کشت محصولات سبزی و صیفی در محیط گلخانه برشمرد.

به گفته وی در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت محصولاتی همچون سبزی و صیفی رفته است که می توان با یک برنامه ریزی مدون کشت این محصولات را با راندمان تولید بیشتر به محیط گلخانه منتقل کرد .

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار