نماینده ولی فقیه در قزوین :
نماینده ولی فقیه در استان قزوین در جمع بانوان الوندی: میزان برخورداری از تقوا و کرامت، عامل برتری زن و مرد از یکدیگر است.
کد خبر: ۷۹۰۶۱۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹ 22 October 2019

میزان برخورداری از تقوا و کرامت، عامل برتری زن و مرد از یکدیگر است

به گزارش تابناک قزوین،آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جمع بانوان الوندی به تشریح جایگاه زن در اسلام و عوامل برتری زن و مرد از یکدیگر پرداخت و اظهار کرد: در غرب آن چه از زنان و حمایت از حقوق آن‌ها به میان می‌آید، در راستای اهداف نظام سرمایه‌داری و مطامع دنیوی قرار دارد و با محور حق و عدالت صورت نمی‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه قرآن تقوا را معیار برتری انسان‌ها قرار داده است، تصریح کرد: آن چیزی که در دین برتری زن و مرد را نشان می‌دهد، میزان برخورداری آنها از تقواست و عامل دیگری جز ارزش‌های انسانی و الهی نمی‌تواند موجب برتری مرد و زن از یکدیگر باشد.

امام جمعه قزوین در ادامه با بیان اینکه مبنای خلقت انسان بر اساس کرامت بنیانگذاری شده است، بیان کرد: کرامت بالاترین جایگاه معنوی است که انسان به آن دست می‌یابد و هر کسی از کرامتِ بیشتری برخوردار باشد، ارزش و جایگاه بالاتری دارد چرا که همه خوبی‌ها در کرامت جمع شده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه خدا مرکز همه کرامت‌هاست، عنوان کرد: خدا اولین ویژگی خود را اکرم بودن معرفی کرده است و قرآن و انسان را نیز بر مبنای کرامت آفریده است.

وی افزود: عالم، مدرسه‌ای است که معلمانش خدا، انبیاء و ائمه هستند و کتاب آن قرآن است. انسان با انس گرفتن با قرآن کریم می‌تواند درس زندگی بیاموزد و خود را با دستورات قرآنی به جایگاه کرامت برساند.

آیت‌الله عابدینی کرامت را عامل مهمی معرفی کرد که نشان دهنده برتری زن و مرد از یکدیگر است و ادامه داد: جهان برای انسان، انسان برای عبادت، عبادت برای تقوا و تقوا برای رساندن انسان به جایگاه کرامت خلق شده است و میزان برتری زن و مرد از یکدیگر را نشان می‌دهد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار