سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین : در راستای افزایش ایمنی بنا و استحکام ساختمان‌های تازه احداث شده و صیانت از حقوق شهر و شهرداری نظارت بر ساخت و سازهای شهر قزوین تشدید می‌شود.
کد خبر: ۷۸۰۱۵۸
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳ 15 September 2019

نظارت برساخت و سازهای شهر قزوین تشدید می‌شود

به گزارش تابناک قزوین،ضیائی سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین   با تاکید بر افزایش نظارت دقیق و مستمر بر ساخت و سازها اعلام کرد:در این راستا بر اساس دستور وزیر کشور طی نامه‌ای مبنی بر جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های ملی با نظارت و لزوم جلوگیری از هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز و تضییع حقوق شهر و شهرداری، با جدیت تمام تمهیدات و برنامه ریزی لازم در این خصوص انجام شده است.

وی با بیان اینکه نظارت بر ساخت و ساز غیرمجاز لازمه حفظ کالبد شهری است، گفت: کنترل کیفیت ساخت و سازها باید به صورت جدی مورد بازدید ماموران و کارشناسان مناطق سه گانه قزوین قرار گیرد و با هرگونه کوتاهی و قصور ماموران شهرداری در این زمینه برخورد خواهد شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: بر اساس قانون شهرداری‌ها از وظایف مدیریت شهری، مراقبت و نظارت بر کلیه اماکن و امور ساخت و سازها توسط مامورین شهرداری است و در صورت مشاهده و یا کسب گزارش تخلفات ساختمانی در حریم و محدوده شهر باید اقدامات لازم برای پیگیری و برخورد انجام دهد و همچنین می‌تواند نسبت به رای صادره توسط کمیسیون ماده صد با توجه به شرح وظایف و مصلحت عمومی شهر و شهروندان اعتراض کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار