ترامپ:
کاخ سفید اعلام کرد که رییس‌جمهور ترامپ در روز جمعه خواهان این بوده است که تعرفه‌های چین را حتی بالاتر هم ببرد.
کد خبر: ۷۷۵۳۳۵
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶ 27 August 2019

ناراحتم که چرا تعرفه‌های چین را بالاتر نبردم

به نقل از رویترز، کاخ سفید اعلام کرد که رییس‌جمهور ترامپ در روز جمعه خواهان این بوده است که تعرفه‌های چین را حتی بالاتر هم ببرد. این بیانیه در حالی مطرح شد که ترامپ اشاره کرد نمی‌خواهد پیگیر خواسته خود از شرکت‌های آمریکایی برای ترک بازار چین شود.

پس از این که دونالد ترامپ در حاشیه اجلاس جی۷ در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران گفت که تمایل داشته در مورد افزایش ۵ درصدی تعرفه‌های چین تجدید نظر کند، سوالات بسیاری در مورد معنای حرف آقای رییس‌جمهور مطرح شد.

پس از آن، استفانی گریشام، یکی از سخنگویان کاخ سفید، برای شفاف‌سازی سخنان رییس‌جمهور آمریکا گفت: رییس‌جمهور ترامپ به این دلیل تمایل به تجدید نظر در مورد اقدام خود را تایید کرد که او می‌خواست تعرفه‌ها را بیش از این افزایش دهد.

ترامپ همچنین دیشب در سخنانی دیگر گفت: من می‌توانم وضعیت اضطراری ملی اعلام کنم. من معتقدم وقتی آنها سالانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد دلار از ما سرقت می‌کنند و با در نظر گرفتن سرقت دارایی‌های معنوی، آنها سالانه حدود ۱ تریلیون دلار از ما دزدی می‌کنند.... این از بسیاری از جهات یک وضعیت اضطراری است.

ترامپ گفت: البته من در نظر ندارم همین حالا این کار را بکنم، چرا که در حال حاضر ما به خوبی با چین کنار آمده‌ایم و در حال مذاکره هستیم.

منبع:مهر

برچسب ها: ترامپ ، تحریم ، امریکا ، چین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار