فرمانده انتظامی استان از دستگیری 2 کلاهبردار در فضای مجازی که با طراحی صفحات جعلی اقدام به برداشت های غیرمجاز از حساب افراد مختلف کرده بودند در قزوین خبر داد.
کد خبر: ۷۶۳۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲ 17 July 2019

عاملان برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی در دام پلیس قزوین

به گزارش تابناک قزوین، سردار "مهدی حاجیان " در تشریح این خبر، گفت: در پي شکايت تعدای از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حسابهای آنها با استفاده از درگاهای جعلی، (فیشینگ) موضوع به قید فوریت با تشکیل کارگروهی ویژه در دستورکار ماموران پلیس فضای تبادل اطلاعات استان قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات و بررسي‌هاي فنی- تخصصي و اطلاعاتي لازم یکی از متهمان را که اقدام به سرقت از حساب چندین نفر کرده بود، شناسایی کردند.

رئیس پلیس استان قزوین تصریح کرد: پس از انجام اقدامات مراقبتی و هماهنگی با مرجع قضائی متهم را که در یکی از مناطق شهرستان "تاکستان" مخفی شده بود طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و تجهیزات رایانه ای و هوشمند او را کشف و توقیف کردند.

فرمانده انتظامی استان قزوین ادامه داد: در بررسی های اولیه تجهزات هوشمند 410 فقره شماره کارت عابر بانک متعلق به غیر به همراه رمز دوم آنها و سایر مشخصات، شناسایی و استخراج شد.

وی بیان داشت: در ادامه این عملیات سرانجام با تلاش ماموران یکی از همدستان متهم که از طریق برنامه نویسی و طراحی درگاه های جعلی پرداخت های بانکی و دسترسی غیرمجاز به اطلاعات حساب افراد و کلاهبرداری از آن طریق با متهم همکاری می کرد نیز شناسایی و دستگیر شد و پس از اعتراف به بزه انتسابی با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و با صدور قرار مناسب قانونی روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: تاکنون تعداد 100 مال باخته در این خصوص شناسایی شده و در مجموع از 410 کارت حدودا نزدیک به 10 میلیارد ریال برداشت غیرمجاز صورت گرفته و تحقیقات پلیس برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.

سردار حاجیان خاطرنشان کرد: هموطنانی که به این شیوه و شگرد از آنان کلاهبرداری شده است، می توانند برای پیگیری های لازم به پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان قزوین مراجعه کنند.

این مقام ارشد انتظامی از شهروندان خواست: بدون آگاهی و اطلاعات لازم از نحوه پرداخت های اینترنتی خودداری و برای پرداخت آنلاین فقط از درگاه های مخصوص بانک ها استفاده و پس از اطمینان از استفاده وب سایت ها از پروتکل https نسبت به پرداخت های اینترنتی اقدام و برای باز کردن سایت ها همیشه آدرس سایت را خودشان تایپ کنند.

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین