سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح کرد:
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به افزایش نگرانی در حوزه استفاده از ماده مخدر گل در کشور، گفت: با این حال هنوز هم تریاک مقام اول مصرف مواد مخدر در کشور را دارد.
کد خبر: ۷۶۰۳۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹ 07 July 2019

«تریاک» و «گل» دو مخدر پرمصرف

سعید منتظر المهدی در حاشیه بازدید از خط ملی مشاوره اعتیاد به (۰۹۶۲۸) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سالانه ۴۵۰ هزار تماس با این مرکز انجام می‌شود که میزان مشاوره افراد با تماس‌گیرندگان از ده دقیقه تا یک ساعت است.

وی گفت: در این مرکز خدمات مشاوره مددکاری به افرادی که تماس می‌گیرند داده می‌شود.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به اینکه تمامی مشاوره‌ها بدون پرداخت هزینه است، گفت: یکی از اقداماتی که امروز صورت می‌گیرد، آشنا کردن مردم با این مرکز است تا بتوانند به راحتی مشاوره لازم را دریافت کنند.

منتظر المهدی افزود: بیشترین تماس‌ها با این مرکزها را مادران و همسران معتادها می‌گیرند، چرا که یکی از اعضای خانواده آنها گرفتار اعتیاد شده است و ما مشاوره می‌دهیم که این افراد را به مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۵ و ۱۶ ارسال کنند.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر نگرانی‌هایی در مصرف مواد گل در سطح جامعه گفت: هنوز بیشترین مواد مخدر مصرفی در ایران تریاک است و بعد از آن گل و حشیش در صدر مصرف مواد مخدر است.

وی گفت: جوانان احساس می‌کنند که مواد مخدر گل به دلیل گیاهی بودن عوارضی ندارد، ولی عوارض آن بیش از مواد مخدر دیگر است، چرا که میزان دوپامین مغز را افزایش می‌دهد و بعضاً نیز به صورت ترکیبی مصرف می‌شود و یک شادی کاذب و خطرناک برای مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند.

منبع: مهر

 

برچسب ها: تریاک ، گل ، مواد مخدر ، پرمصرف
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار