در راستای اجرای برنامه طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه با تاکید بر فضای مجازی ابلاغی ازسوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در سال 98، نشستی در محل سالن جلسات اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری قزوین برگزار شد.
کد خبر: ۷۵۴۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳ 15 June 2019

برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه در فضای مجازی

 

به گزارش تابناک قزوین، حجت الاسلام و المسلمین محمد حیدری، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین  با بیان اینکه سرقت جزء 10 اتهام اول در کشور بوده و بعد از خشونت در ردیف دوم قرار گرفته است، افزود: عوامل زیادی منجر به وقوع جرم سرقت می شود، که مهمترین آن، شرایط و وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور و  اعتیاد  می باشد

وی بیان نمود:  اقداماتی که در راستای پیشگیری از وقوع جرم سرقت انجام می شود بیشتر مبارزه با معلول بوده و باید برای مقابله با علت ارتکاب سرقت، برنامه منسجم و منظمی در دستور کار قرار گیرد که  بهترین  آن  اجرای "طرح پیشگیری از سرقت ابلاغی از سوی شورای امنیت کشور" می‌باشد،  که  وظایف تمامی دستگاههای  اجرایی دخیل در پیشگیری از سرقت در آن مشخص شده  است.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری استفاده از ظرفیت شورای پیشگیری از وقوع جرم استان را در این خصوص مهم دانسته و افزود: این شورای می تواند کمک شایانی در پیشگیری از وقوع جرم سرقت در استان بنماید.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین اظهار داشت :  با عنایت به اینکه در خیلی از موارد سرقت های ارتکابی  توسط مالباخته به نیروی انتظامی اعلام نمی شود و در بیشتر موارد  سرقت های خرد به کلانتریها ارجاع می شود آمار سرقت مذکور آمار دقیقی نیست .

وی علاوه بر رصد بازارهای حقیقی خرید و فروش اموال مسروقه و شناسایی  و ساماندهی ضایعاتی های در سطح استان ، بر رصد بازارهای مجازی خرید و فروش این اموال نیز تأکید اساسی نمودند. 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار