دادستان قزوین:
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: فضای مجازی به بستری برای وقوع جرم تبدیل شده و ردپای فضای مجازی در بسیاری جرائم محسوس است و مشکلات فراوانی را برای خانواده ها از تمامی اقشار جامعه ایجاد کرده است.
کد خبر: ۷۵۱۱۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷ 03 June 2019

بسترهای آسیب اجتماعی باید از جامعه دور شود

به گزارش تابناک قزوین، محمد قاسمی در نشست هم اندیشی با اساتید دانشگاه فرهنگیان قزوین که با موضوع آسیب های اجتماعی برگزار شد، گفت: برگزاری چنین  نشست هایی قطعا راهگشا است و می‌بایست تداوم داشته باشد و هرچقدر نگاه ها و نهادهای مختلف بتوانند روی یک میز جمع شوند، قطعا به نتایج مطلب نزدیک تر خواهیم شد اما باید موقعیتی فراهم گردد تا مطالب مطرح شده در این نشست ها جنبه کاربردی و عملی داشته باشد.

دادستان مرکز استان تصریح کرد: در اصل 156 قانون اساسی وظیفه پیشگیری برعهده قوه قضاییه نهاده شده است و اقدامات سال های دور این قوه در راستای پیشگیری به صورت سلبی و در قالب اعمال مجازات ها بود اما امروز این نگاه در قوه قضاییه تغییر کرده و به دنبال پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی قبل از تشکیل پرونده و ورود به دستگاه قضایی هستیم زیرا همیشه برخورد های سخت و قهری به نتایج مطلوب و مورد نظر ختم نمی شود اما در جرائم خشن این نگاه برخوردی ضروری و بازدارنده است.

وی در ادامه تاکید کرد: امر پیشگیری به تنهایی توسط قوه قضاییه محقق نخواهد شد و لازمه این امر حضور میدانی و عملی همه دستگاه ها و نهادها است زیرا اقدامات پیشگیرانه در وظایف همه سازمان ها دیده شده است اما متاسفانه خیلی از سازمان ها به خوبی نقش خود را ایفا نمی کنند و همین موضوع باعث می شود که زنجیره برای رسیدن به اهداف ناقص مانده و خلاء هایی به وجود بیاید که ما را از دستیابی به نتایج مورد نظر دور کند.

محمد قاسمی خاطرنشان کرد: در طی این چهل سال توانسته ایم در جنگ سخت دشمن را به زانو دربیاوریم و بسیاری از توطئه ها و حیله های آنان را خنثی کنیم و امروز شاهدیم که دشمن جنگ نرم را آغاز کرده و با بهره گیری از سیستم های نوین همچون اینترنت، فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و ... بنیاد خانواده و بخصوص جوانان ما را مورد هدف قرار داده و برای دستیابی به اهداف شوم خود به دنبال ایجاد تزلزل در نهاد خانواده هستند.

این مقام قضایی استان به آسیب های فضای مجازی اشاره کرد و افزود: فضای مجازی به بستری برای وقوع جرم تبدیل شده و ردپای فضای مجازی در بسیاری جرائم محسوس است و مشکلات فراوانی را برای خانواده ها از تمامی اقشار جامعه ایجاد کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اظهار داشت: مشکل مدیریت در بسیاری از مسائل وجود دارد و همین موضوع گاها مانع دستیابی به اهداف می شود زیرا برخی مدیران دچار سیاست زدگی شده و اصل شایسته سالاری در مدیریت ها رعایت نمی شود و به دنبال کارهای زودبازده هستند.

قاسمی در ادامه گفت: کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی نیازمند اقدامات فرهنگی است و کار فرهنگی زمان بر بوده و باید وقت و انرژی گذاشت و از نیروهای انسانی متخصص به خوبی بهره برد و همه نهاد ها بخصوص نهادهای متولی امر فرهنگ باید به صورت علمی و عملی و فارغ از نگاه های آماری به میدان بیایند.

دادستان قزوین در پایان بیان داشت: این آمادگی در دستگاه قضایی استان وجود دارد که از همه ظرفیت ها در راستای کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی استفاده کند و امیدواریم شرایطی به وجود بیاید که همه در کنار هم قرار گیریم و بستر های آسیب ها را شناسایی و از جامعه دور کنیم.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار