مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از شروع عملیات برداشت گیلاس از سطح 3 هزار و 500 هکتار از باغات این استان خبر داد.
کد خبر: ۷۵۰۴۰۴
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰ 01 June 2019

برداشت گیلاس از 3 هزار و 500 هکتار از باغات استان قزوین

به گزارش تابناک قزوین، علی اکبری، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اعلام این خبر پیش بینی کرد : با توجه به سرمازدگی بهاره سال جاری ؛ بیش از 20 هزار تن گیلاس از این میزان سطح زیر کشت باغات برداشت شود .

وی اظهار داشت : سالانه به طور متوسط 35 هزار تن گیلاس از باغات استان برداشت می شود که با توجه به خسارت سرمازدگی ؛ رتبه سوم تا پنجم کشوری به استان قزوین اختصاص دارد .

اکبری مناطق الموت غربی شامل رجایی دشت ، قسطین رود ، کتکان ، هریف را مناطق مستعد کشت این محصول ذکر کرد .

وی اضافه کرد: ارقام پیش رس مثل 45 و شصتک را از مهمترین ارقام کشت شده در این مناطق دانست که وضعیت بادهی آنها با توجه به منطقه جغرافیایی مناسب است .

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : در همین راستا ؛ از 15 خرداد ماه نیز ارقام تک دانه مشهد ،خوشه ای سیاه ، زرد دانسکده و صورتی از باغات منطقه برداشت خواهد شد .

اکبری افزود : همچنین مناطق سردسیر در الموت شرقی نیز از اواخر خرداد ماه عملیات برداشت گیلاس از باغات را آغاز خواهند کرد .

وی خاطر نشان کرد : با توجه به کیفیت مناسب گیلاس تولیدی در باغات ؛ اکثرا این محصول استان به استانهای همجوار مثل تهران و گیلان صادر می شود .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار