فرمانده سپاه استان قزوین:
فرمانده سپاه استان قزوین گفت: صلح گویان جنگ افرین معروفند. تسلیم و دست برداری یعنی بیایید با ما بجنگید و جنگ جویان صلح آفرین آماده دفاع، با تکیه بر اراده خداوند منان، به هر قیمتی دشمن را وادار به عقب نشینی می‌کنند.
کد خبر: ۷۴۸۳۲۲
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸ 25 May 2019

صلح گویان جنگ آفرین معروفند

به گزارش تابناک قزوین، مراسم گرامی داشت حماسه سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر در حسینیه عاشقان ثارالله سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین با حضور فرمانده سپاه استان قزوین، استاندار قزوین، فرمانده لشگر 16 زرهی ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، رزمندگان و خانواده های شهدای 8 سال دفاع مقدس برگزار گردید.

 

سردار شاهرخی، فرمانده سپاه استان قزوین در این مراسم عنوان کرد: امنیت و سربلندی امروز خود را مدیون شهدای انقلاب اسلامی، شهدای 8 سال دفاع مقدس مدافعان خرم و مدافعان حریم امنیت می دانیم که هستی خود را در طبق اخلاص قرار دادند و با خدا معامله کردند.

 

وی ادامه داد: خدا را شکر میکنیم در دوران جنگ تحمیلی دشمن شاد نشدیم و این دوره از تاریخ به عکس سایر زمان ها که گاهی با شکست مواجه شده ایم می توانیم تماما به آن افتخار کنیم.

 

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) مطرح کرد: ما به عنوان مجموعه نظامی کشور افتخار میکنیم که لیاقت داشته ایم در جمع رزمندگان حضور داشته باشیم و بتوانیم از نعمت انقلاب اسلامی که خداوند نصیب کشور کرده با تمام قدرت پاسداری کنیم و نیز عبرت عملیاتی به بزرگی عملیات بیت المقدس چراغ راه ما برای مواجهه با اتفاقات آینده است.

 

سردار شاهرخی با یادآوری جمله امام خمینی (ره) که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد گفت: امام با بیان این جمله نقش آفرینی نیروهای مسلح و پشتیبانی ملت شریف را نادیده نمیگیرند بلکه امروز و فردا را می بینند که جمله ای اینچنینی را بیان می کنند.

 

وی توضیح داد: رژیم بعث مطمئن به حفظ خرمشهر بود، همه چیز هم برایش فراهم بود و نیرو و استحکام هم برای جلوگیری از حضور ما در اختیار صدام بود و کارشناسان دنیا هم اعلام میکردند ما قدرت فتح را نداریم، با مقاومت نمیشود راه به جایی برد و ایران باید مذاکره کند تا حرف صدام را بشنود و بدون چون و چرا قبول کند تا بلکه جنگ تمام شود و راه دیگری هم وجود ندارد.

 

این مقام ارشد نظامی افزود: ولی در آن زمان اراده فولادین رزمندگان، ملت بصیر و امام امت بر بازپس گیری خرمشهر بود و همه جهان دیدند که شد؛ تحلیل ها همه پوچ از آب درآمد و اگر امام (ره) گفتند که خدا خرمشهر را آزاد کرد یعنی همیشه بدانید همیشه پیروزید اگر بر خدا تکبه کنید تا اراده خداوند را ببینید.

 

سردار شاهرخی تصریح کرد: امروز هم عده ای می گویند چاره ای جز دست کشیدن از آرمان ندارید ولی بدانید اگر به خدا متکی باشیم پیروز خواهیم شد و صحنه های مشابه را دیدیم و مقابلش را هم دیدیم! هر وقت محاسبه مادی را مبنا قرار دادیم نتیجه اش و عدم پیشبرد اهداف را دیده ایم. هر وقت چشم از دست خدا برداشتیم و چشم به شیطان بزرگ دوختیم درمانده می شویم.

 

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی نعمت بزرگ خداوند بود، با چه محاسبه ای جز اراده خدا انقلاب کردیم و در جنگ پیروز شدیم؟ شهدای ما برای حفظ عزت جان دادند و به ایندگان گفتند راه ما را طی کنید که از این راه به امنیت و عزت می رسید.

 

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در پایان افزود: صلح گویان جنگ افرین معروفند، تسلیم و دست برداری یعنی بیایید با ما بجنگید و جنگ جویان صلح آفرین آماده دفاع به هر قیمت هم دشمن را وادار به عقب نشینی می کنند.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار