رییس کل دادگستری قزوین:
رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: مجازات مجرم گاه در حبس و گاه در آزادی است و این امر باید در باور عمومی جامعه نهادینه شود که همیشه نباید مجرمین در زندان اصلاح شوند بلکه باید این فرصت به آنها داده شود تا در کنار خانواده و جامعه اصلاح شوند.
کد خبر: ۷۴۵۷۹۱
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶ 18 May 2019

اصلاح مجرم گاه در مجازات و گاه در آزادی است

 

به گزارش تابناک قزوین، حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد که در شهرستان البرز برگزار شد، گفت: همه باید تلاش كنيم كمكی به بنده ای از بندگان خدا ارائه نماییم و حتی اگر آن شخص گناهكار و خطاكار باشد باید با عزمی همگانی برای گره گشایی از مشکلاتش قدم برداریم.

رییس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: راهكارهای قانونی لازم برای حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان ها وجود دارد البته نبايد حتی يك نفر خلاف قانون آزاد شود و کسی خلاف قانون بازداشت شود.

وی افزود: حبس و زندان همیشه جای مناسبی برای اصلاح و مجازات مجرم نیست زیرا حبس آسیب های اجتماعی متعددی را هم برای زندانی و هم برای خانواده زندانی در پی دارد از این رو باید کمک کنیم چنانچه شخصی از روی غفلت، ناآگاهی و ناخواسته مرتکب جرم و خطایی شده است همانند کسانی که از روی عمد و سوء نیت مرتکب جرائم می شوند، مجازات نشوند.

رییس شورای مسئولان قضایی استان گفت: همه ما ذاتا و فطرتا می خواهیم که جامعه ای با کمترین جرم و آسیب داشته باشیم و آزادی زندانیان جرائم غیرعمد یکی از فرصت هایی است که می توانیم به این خواسته قلبی خود برسیم.

مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی است تا بتوانیم از فیوضات این ماه پر خیر و برکت الهی هر کدام از ما به نوعی بهرمند شویم و جشن های گلریزان نیز همین فرصت را فراهم کرده تا خیرین با نیت های الهی خود به کمک کسانی بیایند که چشم انتظار آنها هستند و به دلیل ارتکاب جرائم غیر عمد در زندان به سر می برند.

رییس کل دادگستری قزوین با اعلام اینکه سال گذشته 281 نفر با کمک خیرین از زندان آزاد شدند، بیان داشت: ستاد مردمی دیه استان سال گذشته عملکرد قابل قبولی را داشت و توانستیم 281 نفر را با بدهی بیش از51 میلیارد تومان و البته با گذشت حدود 41 میلیارد تومانی طلبکاران از زندان های استان آزاد کنیم.

اصلاح مجرم گاه در مجازات و گاه در آزادی است

وی در ادامه افزود: امسال نیز 308 نفر در زندان های استان با بدهی حدود 41 میلیارد تومان منتظر کمک خیرین استان هستند تا با کمک های مالی آنان، بخشش طلبکاران و اعطاء تسهیلات موجبات آزادی‌شان فراهم گردد تا به آغوش خانواده بازگردند.

این مقام قضایی استان به آمار زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان البرز اشاره کرد و گفت: سال گذشته توانستیم 37 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان البرز را از زندان آزاد سازیم و امسال نیز 49 نفر با بدهی حدود 16 میلیارد تومان از شهرستان البرز در زندان به سر می برند که امیدواریم بتوانیم با کمک خیرین این شهرستان شرایط خروج از زندان را برایشان فراهم کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در پایان خطاب به خیرین گفت: زمانی که احسان و نیکی می کنید در واقع به خود احسان کرده اید و زمانی که دست گرفتاری را می گیرید تا او را از مشکلات نجات دهید مطمئن باشید که دست دیگرتان در دست خدای متعال و این موهبت الهی است که خداوند شما را واسطه فیض خود بر روی زمین قرار داده است و امیدواریم این نیات خیرخواهانه شما مختص جشن های گلریزان نباشد و در طی سال نیز ادامه داشته باشد تا ما نیز بتوانیم از تمامی ظرفیت های قانونی برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استفاده نماییم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار