دوره جستجو و نجات شهری" آوار" با حضور 30 نفر از نجاتگران استان از 16 لغایت 18 دی ماه به مدت سه روز، توسط معاونت امداد و نجات و با مشارکت معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان در قزوین برگزار شد.
کد خبر: ۷۰۱۱۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸ 08 January 2019

دوره تخصصی جستجو و نجات شهري

به گزارش تابناک قزوین؛ دکتر حسن آصفی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین افزود : این دوره آموزشی به منظور آشنایی بیشتر امدادگران با چگونگی برخورد با مصدومان و نجات آنان از زیر آوارهای ساختمانی در مواقع بحران و با توجه به اهمیت برنامه ریزی و انتقال دانش و مهارت های امدادی برگزار شد.

وی عنوان کرد : مقدمات جستجو و نجات در آوار ، تجهیزات نجات در آوار ، هدایت عملیات جستجو و نجات ، علامتگذاری ، ملاحظات فوریتهای پزشکی در آوار ، انواع روش های فیزیکی جستجو ، علامتگذاری و تریاژ مصدوم و ساختمان ، خروج مصدوم و حمل تخصصی ، قرار گرفتن در محلهای کم خطر و جابجایی اجسام با ابزار سبک از آموزش های ارائه شده در این دوره به کارآموزان و امدادگران بوده است.

 

آصفی در مورد اهداف برگزاری این دوره گفت: این دوره ها در راستای ارتقاء آمادگی نیروهای جستجو و نجات سوانح شهری برگزار می شود که این نیروها با انجام دوره های عملی با تجهیزات و عملکرد در شرایط حساس آشنا می شوند.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان خاطر نشان کرد: برگزاری این دوره‌ها موجب ارتقای سطح علمی و کاربردی نیروهای امدادی شده و می‌تواند گام موثری برای مشارکت اعضا و گروه ها در جهت افزایش توانایی و تقویت شایستگی‌های امدادگران این جمعیت باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار