محسن رضایی:
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره زمان بررسی لایحه CFT گفت: هنوز این لایحه به دست ما نرسیده است اما مردم مطمئن باشند در بررسی آن منافع ملت و نظام را معیار قرار می دهیم.
کد خبر: ۶۹۰۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵ 15 December 2018

لایحه مبارزه با پولشویی نیاز به اصلاح دارد

به گزارش تابناک قزوین، محسن رضایی  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز (شنبه) در نشست خبری درباره نحوه بررسی لایحه مبارزه با پولشویی در مجمع تشخیص،  گفت: مجمع بررسی لایحه مبارزه با پولشویی را آغاز کرده و امروز هم در جلسه مفصلی بخشی از آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: این لایحه ربطی به لوایح خارجی مثل CFT یا پالرمو ندارد بلکه یک لایحه داخلی است که قانونش ۱۰ سال پیش در ایران وجود داشته و اخیرا دولت با ارسال لایحه ای به مجلس درصدد اصلاح آن است .

وی اضافه کرد: اینکه برخی ها می گویند ما در داخل کشور قانون مبارزه با پولشویی نداریم کذب است چرا که از ۱۰ سال پیش چنین قانونی مصوب و به اجرا گذاشته شده است، دولت و دستگاه های دیگر در راستای مبارزه به پولشویی اقداماتی انجام داده اند و در بخش هایی نیز به نتیجه رسیده اند.

رضایی درباره جزئیات جلسه امروز مجمع ، گفت: در جلسه امروز اعضای مجمع مقرر کردند،  مجلس ماده (یک) لایحه در مورد «منشاء جرم » را اصلاح کند.

وی در خصوص زمان بررسی لایحه CFT نیز گفت: هنوز این لایحه به دست ما نرسیده است اما مردم مطمئن باشند در بررسی آن منافع ملت و نظام را معیار قرار می دهیم و نظر همه کارشناسان مرتبط را جویا خواهیم شد.

منبع:مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار