مشاور امنیت ملی باراک اوباما، هیئت حاکمه و رئیس جمهور کنونی آمریکا را در قتل روزنامه نگار منتقد سعودی در ترکیه مقصر دانست.
کد خبر: ۶۷۳۹۳۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳ 29 October 2018

بن رودز: ترامپ در ماجرای قتل خاشقجی مقصر است

به گزارش تابناک قزوین،«بن رودز» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور پیشین  آمریکا گفت «دونالد ترامپ» در پرونده قتل «جمال خاشقجی» در کنسولگری عربستان در استانبول، بی تقصیر نیست.

وی طی مصاحبه با روزنامه سوئیسی «بازلر تسایتونگ» ویژگی بارز رژیم سعودی را استبداد و قدرت گیری یک خاندان دانست و گفت بن سلمان توازن قدرت را در این کشور برهم زده است.

بن رودز اشتباه ولیعهد سعودی را در این امر دانست که وی گمان می کند به خاطر داشتن مناسبات نزدیک با آمریکا مجاز است دست به هر کاری بزند.

مشاور امنیت ملی اوباما یادآور شد که جنگ افروزی عربستان علیه یمن، تهدید و محاصره قطر و مداخله در مسائل داخلی لبنان از جمله پیامدهای حمایت نادرست واشنگتن از ریاض است.

به گفته وی ترامپ و هیئت حاکمه آمریکا به خاطر سیاست های غلط و اجازه داده دادن به ریاض برای انجام اقدامات جنایتکارانه، در قتل فجیع خاشقجی نیز مقصرند.

این مقام سابق آمریکا با ابراز تردید در خصوص بی خبری دولت این کشور از قصد سعودی ها برای قتل روزنامه نگار منتقد، خاطرنشان کرد که غیرمنطقی است دستگاه اطلاعاتی آمریکا از چنین موضوعی بی خبر بوده باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار