مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین:
مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین گفت: روابط عمومی ها و رسانه ها،افکار عمومی و فضای جامعه را به سمت برگزاری کنگره ملی ۳۰۰۰ شهید استان معطوف کنند.
کد خبر: ۶۵۹۵۰۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶ 25 September 2018

افکار عمومی به سمت برگزاری کنگره ملی ۳۰۰۰ شهید سوق داده شود

به گزارش تابناک قزوین،نصرت اله علیرضایی در اولین جلسه شورای مرکزی روابط عمومی های استان در دور جدید که با موضوع برگزاری کنگره بزرگداشت ۳۰۰۰ شهید استان در سالن مدیریت بحران استانداری برگزار شد اظهار کرد: کنگره بزرگداشت ۳۰۰۰شهید استان قزوین در آبان ماه برگزار می شود که در همبن راستا لازم است روابط عمومی ها تمام، ظرفیت، امکانات، توان و ابزار ها و منابع اطلاع رسانی و تبلیغات  خود را برای برگزاری هرچه بهتر و باشکوه تر این کنگره بسیج کرده و بکار گیرند.

وی افزود:نظام معرفتی، ارزشی و هنجاری، اخلاقی و رفتاری نسل جدید و جوان جامعه با  فضای اجتماعی و فرهنگی و نظام ارزشی دوران دفاع مقدس تفاوت ها و تمایزاتی پیدا کرده که نسل امروز در جو و فضای دیگری تنفس می کند.

دبیر شورای مرکزی روابط عمومی های استان گفت: در بسیاری لز مواقع شاهدهیتیم که تعامل و دیالوگی بین نسل قدیم و جدید وجود ندارد و برگزاری این کنگره فرصت مناسبی برای پمپاژ ارزش های و آرمان های دوران دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بویژه در بین نسل جوان است.

علیرضایی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس ارزش های حاکم بر جامعه عبارت بودند از تقدم منافع ملی و جمعی بر منافع فردی، خانولدگی و حزبی، گذشت و نوع دوستی، ساده پوشی و ساده زیستی، اخلاق مداری و آخرت گرایی، انفاق و ایثار و بسیاری از ارزش های دیگر که این ارزش ها امروز جای خود را به دنیاگرایی، ثروت اندوزی و جمع کردن اموال، رقابت و مسابقه با دیگران در امور اقتصادی و دنیوی، فردگرایی و محاسبه گری و...داده اند.

وی گفت:هدف بلندمدت سیاست گذاران و برنامه ریزان و متولیان برگزاری کنگره ۳۰۰۰ شهید استان و جهت گیری اصلی آنها باید تعامل با اقشار مختلف جامعه بویژه دانش آموزان، دانشجویان، زنان و دختران، جوانان و گروهدهای مرجع و ذینفوذی باشد که در فرهنگ سازی و شکل گیری فرهنگ عمومی و اثرگذاری بر افکار عمومی نقش دارند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین با اشاره به فرصت و زمان محدود  باقی مانده تا برگزاری کنگره ملی ۳۰۰۰ شهید استان خاطر نشان کرد:روابط عمومی ها و رسانه ها بعنوان ابزارهای اطلاع رسانی نباید منتظر دستورالعمل یا اطلاعات و محتوای خاصی باشند بلکه باید خلاقانه و به شبوه ابنکاری و نوآورانه خودشان راسا پیشقدم شوند و با هم اندیشی و برگزاری اتاق های فکر و تولید محتوا هرآنچه را فکر می کنند می تواند به برگزاری هرچه بهتر کنگره، فضاسازی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کمک کند، به استخدام بگیرند.

علیرضایی افزود: دفاع مقدس و ترویج ارزش های این مقطع از تاریخ انقلاب اسلامی یک امر ملی و وظیفه ای همگانی است و کمتر خانواده ای را می توان پیدا کرد که با این واقعه نسبتی نداشته باشد.

وی عنوان کرد:البته نگاه ها، تفاسیر، تحلیل ها و دیدگاه ها نسبت به دفاع مقدس متفاوت است و این خود یک مزیتی است که می تواند بستر و زمینه ورود سلایق و علایق مختلف را برای بزرگداشت و معرفی آن به زبان ها و اشکال متفاوت فراهم کند.

علیرضایی در پایان بر استفاده از ظرفیت هنرمندان و اصحاب فکر و اندیشه در راستای تولید محتوا، برقراری تعامل و ایجاد زبان مفاهمه با نسل جوان تاکید کرد.

در ابتدای جلسه کوچک خانی مسئول روابط عمومی سپاه صاحب الامر(عج) و دبیر کمیته اطلاع رسانی کنگره به بیان پاره ای از انتظارات و پیشنهادات بعنوان محورها و اولویت های روابط عمومی ها در برای اطلاع رسانی و برگزاری هرچه بهتر کنگره ملی شهدای استان پرداخت.

در این جلسه بر انجام مصاحبه با مدیران درخصوص برگزاری کنگره و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، انعکاس خاطرات کارکنان ایثارگر در دوران دفاع مفدس، استفاده از شعار کنگره و کلمات قصار در مکاتبات اداری، تهیه فیلم های کوتاه یک دقیقه ای از اقشار مختلف جامعه، تغییر فرمت و شکل پایگاه های اطلاع رسانی دستگاه ها متناسب با کنگره ملی شهدا، استفاده حداکثری ازظرفیت رسانه ها اعم از مکتوب و مجازی، تبلیغات محیطی در سازمان ها، استفاده از سامانه پیامکی و... و. تاکید شد.

همچنین در این جلسه همچنین مقرر شد نشست مشترک روابط عمومی ها و رسانه ها با موضوع برگزاری کنگره ملی ۳۰۰۰ شهید استان در آینده نزدیک برگزار شود.

در ابتدای جلسه کوچک خانی مسئول روابط عمومی سپاه صاحب الامر(عج) و دبیر کمیته اطلاع رسانی کنگره به بیان پاره ای از انتظارات و پیشنهادات بعنوان محورها و اولویت های روابط عمومی ها در جهت اطلاع رسانی و برگزاری هرچه بهتر کنگره ملی شهدای استان پرداخت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار