مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از ۱۰ هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: داوطلبان تا ۱۹ خرداد فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته در این آزمون اقدام کنند.
کد خبر: ۶۱۴۹۹۱
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱ 03 June 2018

انتخاب رشته بیش از ۱۰ هزار داوطلب در آزمون ارشد

به گزارش تابناک قزوین، دکتر حسین توکلی ضمن اعلام این مطلب افزود: کارنامه اولیه آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۹۷ روز چهارشنبه ۹ خرداد ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی ‌www.sanjesh.org منتشر شد.

وی در ادامه تصریح کرد: آن دسته از داوطلبانی که بر اساس کارنامه اعلام نتیجه آزمون کارشناسی ارشد ۹۷، مجاز به انتخاب رشته در آزمون شده‌اند، ضرورت دارد بر اساس مفاد اطلاعیه‌ای که همزمان با انتشار کارنامه روز ۹ خرداد منتشر شده است، در زمان مقرر برای انتخاب رشته اقدام کنند.

دکتر توکلی ظرفیت پذیرش دانشجویان دکتری در آزمون کارشناسی ارشد را 154 هزار و 383 داوطلب اعلام کرد و گفت: این آمار بدون در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این‌که انتخاب رشته داوطلبان مجاز از روز شنبه، 12 خردادماه آغاز شده است، گفت: داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد می‌توانند تا روز شنبه، ۱۹ خرداد ۹۷ برای انتخاب رشته اقدام کنند.

به گفته وی، تا ساعت ۸ صبح امروز تعداد ۱۰ هزار و ۶۴۰ داوطلب نسبت به انتخاب رشته در آزمون فوق اقدام کرده‌اند.

دکتر توکلی گفت: دفترچه انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) آزمون کارشناسی ارشد نیز روز پنجشنبه، ۱۰ خرداد ماه منتشر شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار