رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین:
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت:رویکرد شهرداری قزوین استفاده حداکثری از ظرفیت انجمن های هنری شناسنامه دار،فعال و توانمند است.
کد خبر: ۵۹۲۰۷۲
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷ 17 April 2018

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابناک قزوین به نقل از خبرگزاری مهر،محمد درافشانی روز سه شنبه در اولین جلسه از سلسله نشست های هم اندیشی با انجمن های هنری شهر قزوین که با حضور مسئولان و اعضای مرکز هنرهای ادبی عبید در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد به تبیین برخی از اهداف و برنامه های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری پرداخت و بر ضرورت استفاده از نقطه نظرات کارشناسان انجمن های هنری تاکید کرد.

وی اظهار کرد:برگزاری نشست های هم اندیشی با انجمن های هنری شناسنامه دار و توانمند به منظور همفکری و تبادل نظر بیشتر، استفاده از ظرفیت، توانمندی و تخصص این انجمن هادر اجرای برنامه های فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در  دستور کار سازمان قرار گرفته است که امروز اولین جلسه آن با حضور مسئولان و اعضای مرکز هنرهای ادبی عبید برگزار شد.

درافشانی با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی زیر بنای اصلی توسعه شهری است، اظهار کرد:لذا درصدد هستیم تا برنامه های فرهنگی و هنری شهرداری قزوین با اجرای انجمن های هنری حوزه های مختلف و پشتیبانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در سطح شهر برگزار کنیم.

وی از برگزاری اولین همایش ملی شعر طنز ایران در شهر قزوین خبر داد و گفت:به طور قطع در این همایش از توانمندی و ظرفیت بالای هنرمندان مرکز هنری عبید استفاده خواهیم کرد.

به گفته درافشانی، برگزاری اولین همایش ملی شعر طنز ایران نقش بسزایی در ارتقای سطح فرهیختگی عموم مردم، نشاط اجتماعی و ایجاد انگیزه در شاعران و دوستداران شعر طنز خواهد شد.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد:همچنین خلاء برگزاری همایش تجلیل نخبگان، فرهیختگان و هنرمندان احساس می شد که درصدد هستیم به منظور حمایت از نخبگان، فرهیختگان و هنرمندان شهر قزوین همایشی را در سالجاری برگزار کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد با بهره گیری از توانایی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه انجمن های هنری و همچنین با برقراری تعامل دو سویه انجمن ها و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گام های اثربخش و تاثیرگذاری در راستای توسعه فرهنگ و هنر شهر قزوین برداشته شود.

حضرتی، مسئول مرکز هنرهای ادبی عبید نیز در این جلسه گفت:رویکرد مسئولان فرهنگی و متولیان امر فرهنگ در اجرای برنامه ها باید اعتماد بخش و آفریننده باشد و شایسته است از روش های متعارف آزموده شده ای که جز هزینه نتیجه اثر بخشی نداشته است استفاده نشود.

محمد جواد حضرتی افزود:برنامه های فرهنگی باید در سطح شهر منجر به ایجاد نشاط اجتماعی و امید به زندگی شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد:رویدادهای فرهنگی مستمر نظیر شب های شعر سبب افزایش سطح فرهیختگی عموم مردم می شود به شرط آنکه استمرار داشته باشد.
حضرتی ضمن قدردانی از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین جهت برگزاری سلسله نشست های هم اندیشی با انجمن های هنری خاطرنشان کرد:هم‌اندیشی و اولویت شناسی، سبب هم‌افزایی هنرمندان می شود.

در این نشست مسئولان و اعضای مرکز هنرهای ادبی عبید به ارائه برنامه های پیشنهادی خود پرداختند، در این جلسه مقرر شد تا مرکز هنرهای ادبی عبید یک رابط به سازمان معرفی کند و همچنین برنامه های پیشنهادی خود را برای سال ٩٧ ارائه دهند تا نسبت به برنامه ریزی و عملیاتی شدن این برنامه ها اقدام شود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار