رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین:
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین از تمدید مهلت ثبت‌نام در چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه بزرگسالان در سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۵۸۷۴۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰ 08 April 2018

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابناک قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، علی عظیمی اظهار کرد: مهلت ثبت‌نام در بخش آوایی مسابقات در رشته‌های حفظ و قرائت و اذان و دعاخوانی تا سی‌ام فروردین و بخش معارفی تا دهم اردیبهشت تمدیدشده است.

وی افزود: چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه بزرگسالان در سال جاری در دو رشته آوایی انفرادی شامل رشته‌های حفظ 5، 10، 20 و حفظ کل، قرائت، ترتیل، دعاخوانی و اذان ویژه برادران و در رشته‌های معارفی شامل تفسیر نمونه سوره حجر، حفظ و معارف موضوعی قرآن کریم و حفظ و معارف احادیث در شهرستان‌های استان قزوین برگزار می‌شود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان مجاز هستند به‌صورت هم‌زمان در یکی از رشته‌های آوایی انفرادی و معارفی شرکت کنند، بیان کرد: آزمون رشته‌های معارفی در مرحله شهرستانی به‌صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

عظیمی اضافه کرد: در بخش معارفی رشته تفسیر و معارف قرآن نیز ویژه برادران و خواهران اهل سنت، منبع مطالعاتی مستقلی در نظر گرفته‌شده است که علاقه‌مندان اهل سنت می‌توانند در این رشته شرکت کنند.

وی با اشاره به شرایط شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات اظهار داشت: داشتن تابعیت ایرانی در مسابقات فردی و گروهی، عدم اشتغال به تحصیل در مقاطع تحصیلی آموزش‌وپرورش، داشتن حداقل سن 18 سال و حداکثر 40 سال از شرایط شرکت در این مسابقه است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین بابیان اینکه افرادی که سن آن‌ها زیر 18 سال بوده اما دانش‌آموز نیستند می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند، خبر داد: دانش‌آموزان بالای 18 سال باید در مسابقات دانش‌آموزی شرکت کنند.

به گفتهٔ عظیمی، سقف سنی حداکثر 40 سال شامل بخش معارفی مسابقات نمی‌شود و افراد با حداقل سن 18 سال می‌توانند در مسابقه معارفی شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه این مسابقات در محل سکونت هر شرکت‌کننده در هر شهرستان برگزار می‌شود، عنوان کرد: شرکت‌کنندگان فقط می‌توانند در مسابقات یک شهرستان شرکت کنند در غیر این صورت در هر مرحله از مسابقات که خلاف موضوع اثبات شود، موجب حذف شرکت‌کننده خواهد شد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در این دوره از مسابقات به سایت رسمی مسابقات قرآن به آدرس quraniran.ir و یا به ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها مراجعه کنند.

عظیمی بابیان اینکه شاغلان اداره‌های دولتی و غیردولتی با ارائه گواهی می‌توانند در مسابقات شهرستان خود شرکت کنند، تأکید کرد: طلاب حوزه‌های علمیه و دانشجویان صرفاً در طول مدت تحصیل و سربازان در طول مدت خدمت نظام‌وظیفه با ارائه گواهی معتبر می‌توانند در شهرستان محل تحصیل یا خدمت در این دوره از مسابقات سراسری ثبت‌نام کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار