اله بداشتی عنوان کرد:
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین از پرداخت بیش از 2 میلیارد و 600 میلیون ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی برای داربستی کردن باغات انگور در استان قزوین خبر داد.
کد خبر: ۵۵۸۹۵۸
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷ 29 January 2018

 حمیدرضا اله بداشتی در گفتگو با تابناک قزوین با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا به امروز 2 میلیارد و 670 میلیون ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در استان قزوین با هدف داربستی کردن باغات انگور به متقاضیان پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه به طور معمول این تسهیلات با کمک بانک مهر اقتصاد واگذار می شود، عنوان کرد: تا به امروز 30 نفر متقاضی، برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند.
اله بداشتی افزود: این تعداد افراد برای داربستی کردن بیش از 27 هکتار از باغات انگور استان قزوین با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 140 میلیون ریال به بانک معرفی شده بودند.
وی بیان کرد: از ابتدای سال تا به امروز 19 نفر از افراد معرفی شده موفق به دریافت 2 میلیارد و600 میلیون ریال تسهیلات شده اند و امیدواریم افراد باقی مانده نیز تا پایان سال بتوانند با تکمیل پرونده بانکی خود، تسهیلات را دریافت کنند.
این مسئول یادآور شد: با پرداخت این میزان تسهیلات ، امیدواریم بیش از 17 هکتار از باغات انگور استان قزوین داربستی شوند.
وی همچنین با اشاره به مزایای داربستی کردن باغات انگور نیز عنوان کرد: در باغ های ایستاده نسبت به باغ های سنتی و خوابیده تراکم آفت خیلی کمتر است و در شرایط فعلی داربستی کردن این باغ ها یک ضرورت است و تحقق این امر علاوه بر کاهش هزینه های کارگری و کاهش آفات و بیماری ها موجب افزایش عملکرد و کیفیت محصول می شود.
اله بداشتی در پایان یادآور شد: کنترل علف های هرز نیز تلفات آفات و حشرات باغ ها را افزایش داده و در نهایت تراکم و خسارت آفت به مرور کاهش می یابد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار