معاون اجرایی سپاه استان قزوین اعلام کرد:
والدی از آمادگی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین برای کمک به اسکان دائم مردم زلزله زده در سرپل ذهاب و دو روستای معین این سپاه خبر داد.
کد خبر: ۵۵۳۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴ 17 January 2018

محرمعلی والدی، معاون اجرایی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در گفتگو با تابناک قزوین با بیان این مطلب اظهار کرد: مرحله اسکان موقت در روستاهای قره بلاغ اعظم و بابااسکندر در سرپل ذهاب به پایان رسیده است .
وی با بیان اینکه بعد از زلزله و با تقسیم مناطق بین سپاه های استانی، استان قزوین مامور رسیدگی و خدمات رسانی به دو روستای قره بلاغ اعظم و بابااسکندر بوده است، افزود: این دو روستا 324 خانوار با جمعیتی افزون بر یکهزارو 300 نفر داشتند و با تخریب 100 درصدی روبرو شده بودند.
والدی با تاکید بر اینکه درابتدای کار تلاش شد تا نیازهای اولیه و مایحتاج ضروری آسیب دیدگان تامین شود، عنوان کرد: در مرحله نخست 430 تخته چادر در بین این خانوارها توزیع شد.
وی افزود: در مرحله اسکان موقت و نصب کانکس‌ها تلاش شد تا از همه ظرفیت های مردم و مدیران دستگاههای اجرایی استان استفاده شود.
این مسئول ادامه داد: کار آواربرداری در این روستاها نیز با کمک بسیجیان و گروه های جهادی استان قزوین که در منطقه حاضر بودند انجام شد و تا به امروز از بیش از 240 واحد تخریب شده در این دو روستا آواربرداری شده است.
وی با بیان اینکه کمک های مردمی در تمام مراحل همراه سپاه صاحب الامر(عج) در منطقه بوده است عنوان کرد: در طی این مدت 80 کانکس با کمک مردم شریف و خیر قزوینی تهیه و نصب شده است.
معاون اجرایی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین ادامه داد: امروز با پایان نصب کانکس‌ها و اسکان موقت، سپاه استان قزوین مشکلی برای ادامه خدمت رسانی به این دو روستا را ندارد و آماده هستیم تا مرحله دوم اسکان موقت را به خصوص با محوریت خانواده های محروم و تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد انجام دهیم.
وی در پایان یادآور شد: سپاه خود را در همه صحنه ها در کنار مردم می داند و در این مسیر نیز همانطور که از ابتدا در کنار مردم زلزله بوده، بعد از این نیز به این مسیر خود ادامه خواهد داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار