به دلیل کشتار و عرضه غیرمجاز گوشت
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویین‌زهرا گفت: قصاب متخلف بویین‌زهرایی به دلیل کشتار و عرضه غیرمجاز گوشت، به یک سال حبس تعزیری و 2 سال محرومیت از اشتغال محکوم شد.
کد خبر: ۵۴۵۸۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷ 31 December 2017

 مهدی مهرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تابناک در قزوین در تشریح این خبر اظهار داشت: در بازید اکیپ بخش نظارت و بازرسی شهرستان از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی، پس از احراز تخلف یکی از قصابان مبنی بر کشتار غیرمجاز و خارج از زنجیره کشتارگاه و عرضه گوشت آن بدون مهر و لیبل دامپزشکی، پرونده به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

وی تصریح کرد: مرجع قضایی ذیربط در روند بررسی و رسیدگی به پرونده، برای قصاب متخلف یک سال حبس و دو سال محرومیت از اشتغال در شغل عرضه و فروش گوشت صادر کرد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویین‌زهرا با اشاره به صدور احکام مشابه در این زمینه گفت: اکیپ‌های نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این اداره به طور مستمر از مراکز کشتار، نگهداری، حمل و عرضه فرآورده‌های خام دامی بازدید و در صورت مشاهده هرگونه تخلف متصدی واحد متخلف را به مراجع قضایی ذیربط معرفی می‌کنند.

مهرزاده در پایان از همه شهروندان و مصرف‌کنندگان فرآورده‌های خام دامی درخواست کرد گوشت و مرغ مورد نیاز را از مراکز معتبری که فرآورده‌های آن‌ها دارای برچسب دامپزشکی و تاریخ انقضاء باشد، تهیه و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص مراتب را ضمن تماس با شماره تلفن گویای 1512 و یا ارسال پیامک به سامانه پیامکی 50001512 و یا تماس مستقیم با شماره 34222490 به اداره دامپزشکی شهرستان اطلاع‌رسانی کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار