مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین:
مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین گفت:برگزاری یادواره های شهدا با رویکرد جناحی و سیاسی، اثربخشی لازم را در بین جوانان ندارد.
کد خبر: ۵۴۲۱۰۵
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶ 23 December 2017
به گزارش تابناک از قزوین به نقل از خبرنگار مهر، نصرت اله علیرضایی در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت اظهار کرد: اولین موضوعی که درخصوص فرهنگ ایثار و شهادت باید مشخص و تعریف شود این است که چه تعبیری از این مفهوم وجود دارد  و درک و برداشت ما از این موضوع چیست؟ به عبارت دیگر وقتی این مفهوم را می شنویم چه چیزی در ذهن ما تداعی می شود؟ ملاک ها و شاخص های فرهنگ ایثار و شهادت کدام ها هستند؟

وی افزود: این مفهوم بیانگر آن است که در دوران دفاع مقدس ارزش ها و باورهایی وجود داشت که عقبه فرهنگی و نیروی پیش برنده دفاع مقدس بود و آن باورها و ارزش ها در جامعه امروز و در بین نسل جوان و جدید ما چندان نمود و برجستگی ندارد لذا دغدغه ترویج و توجه به این ارزش ها برای مسئولان و مدیران مطرح شده است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: ارزش ها و باورهای حاکم برفضای دوران دفاع مقدس عبارت بودند از ساده زیستی، بی توجهی به دنیا، تقدم منافع ملی بر منافع شخصی، خانوادگی و جناحی، نوع دوستی، آرمان گرایی، گذشت و احسان، دست گیری از دیگران و... و. و این ارزش ها در جامعه امروز کمرنگ شده و جای خود را به ارزش هایی چون عقل گرایی، محاسبه گری، سود اندیشی، دنیاگرایی، واقع بینی، ثروت اندوزی و توجه به منافع فردی داده است.

علیرضایی گفت: امروز باید دغدغه و مساله اصلی در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت چاره اندیشی و تامل پیرامون مکانیزم انتقال ارزش های دوران دفاع مقدس به جامعه ای باشد که گفتمان دیگری بر آن حاکم ست و در جو و فضای دیگری تنفس می کند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین گفت: بین ارزش های جامعه فعلی بویژه نسل جوان با ارزش ها و آرمان های دوران دفاع مقدس فاصله وجود دارد و این موضوع نیازمند آسیب شناسی و چاره اندیشی است.

دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین با اشاره به برگزاری یادواره های شهدا خاطر نشان کرد: باید این واقعیت را هم بپذیریم که بخش زیادی از یادواره های شهدا که امروزه در جامعه ما برگزار می شود با یک نگاه و رویکرد سیاسی و جناحی برگزار می شوند لذا نتوانسته اند در جذب جوانان و نسل جدید به این فضاها موفق بوده و اثرگذاری مطلوب خود را داشته باشند.


اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار