مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین اعلام کرد: افزون بر 9 میلیون و202 هزار دلار کالا در یک سال اخیر توسط سه شرکت تعاونی استان به خارج از کشور صادر شده است.
کد خبر: ۴۹۲۲۳۴
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹ 11 September 2017
به گزارش تابناک به نقل از  ایرنا، مسعود بابایی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: عمده صادرات شرکت های تعاونی استان به کشورهای ترکمنستان، بحرین ، عمان، عراق، مالزی، آلمان، لهستان و هلند انجام می شود.
وی اظهار کرد: محصولات کشاورزی از جمله کشمش و نیزتخم مرغ کالا های صادراتی شرکت های تعاونی استان قزوین را شامل می شود.
وی خاطرنشان کرد: توسـعه صادرات غیرنفتی نه تنها از دیدگاه ارز آوری بلکه از نظـر ایجـاد اشـتغال در داخـل کـشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی گفت: تنوع صادرات غیرنفتی به عنـوان یـک راه حل اساسی در راستای پیشبرد اهداف دولت مؤثر است و پیشرفت واقعی و پایدار اقتصادی کشور تا حد زیادی به توسـعه صـادرات و بـه دسـت آوردن بازارهای مطمئن در کشورهای مختلف وابسته است.
بابایی در خصوص نقش تعاون در توسعه صادرات غیر نفتی اظهار کرد: بخش تعاونی با همه تجارب و ظرفیت هایش باید بیش از پیش پـا بـه عرصـه عمـل گـذارد و بـا عـزم جـدی وارد بـازار صادرات کالا و خدمات شود چرا که باید با استفاده از فن آوری مدرن بازرگانی و شرایط موجود، جایگاه صادرات غیرنفتی را ارتقا بخشید.
صادرات بخش تعاون استان قزوین درسال گذشته 6 میلیون 592 هزار دلار و در 5 ماه نخست سال جاری 2 میلیون 610 هزار دلار بوده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار