امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه ائمه جماعت وارد بازی‌های سیاسی و جناحی نشوند گفت: ائمه جماعت وظیفه دارند تا سیاست اسلامی و سیاست قرآنی را برای مردم تشریح کنند.
کد خبر: ۴۷۱۲۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳ 02 August 2017
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام جمعه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی پیش از ظهر امروز در نشست ائمه جماعات قزوین که در مسجد شیخ‌الاسلام برگزار شد اظهار داشت: ائمه جماعت باید ارتباط خود را با مردم افزایش دهند زیرا ارتباط با مردم نقش مهمی در جذب بیشتر آن‌ها به مساجد، نشر ارزش‌های دین و در نهایت برطرف کردن مشکلات مردم دارد.

وی با تأکید بر اینکه مساجد تنها برای خداوند است و هیچ کسی حق ندارد خود را در مالکیت آن شریک بداند، خاطرنشان کرد: همه دست‌اندرکاران مساجد باید به این باور برسند که مساجد تنها به خداوند تعلق دارد و خداوند در قرآن بر این نکته مهم تأکید کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: اگر به آیات قرآن عمل کنیم و مسجد را تنها برای خداوند بدانیم و برای جلب رضای حق‌تعالی کار کنیم، بسیاری از مشکلات برطرف می‌شوند.

امام جمعه قزوین رسیدگی به مشکلات ائمه جماعت را وظیفه مسئولان این حوزه برشمرد و تأکید کرد: وظیفه مسئولان امر این است که با جدیت به فکر بر طرف کردن مشکلات ائمه جماعت باشند و ائمه جماعت نیز باید با جدیت در پی اجرای رسالت‌های دینی و الهی خود باشند.

وی به آیات دیگری از قرآن در مورد عمران و آبادانی مساجد اشاره کرد و یادآور شد: خداوند تأکید کرده است کسانی می‌توانند مساجد را آباد کنند که به خدا و روز رستاخیز ایمان داشته باشند، نماز بر پا داشته و زکات بدهند.

عابدینی افزود: بنابراین آن‌هایی که زکات مال خود را نداده‌اند و قصد دارند در مساجد سرمایه‌گذاری کنند، تنها ساختمانی بنا کرده‌اند و این مسجد نمی‌تواند پایگاهی برای نشر معارف الهی قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه افزایش آمار آسیب‌های اجتماعی، نظیر طلاق علل مختلفی دارد اما بخشی از آن متوجه ائمه جماعت است، تأکید کرد: درست است که بخش عمده‌ای از علل افزایش آمار طلاق، ریشه در معضلاتی نظیر بیکاری دارد، اما بخشی از افزایش آمار طلاق متوجه ائمه جماعتی است که رسالت‌های خود را به درستی انجام نمی‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه ائمه جماعت نباید وارد بازی‌های سیاسی، حزبی و جناحی ‌شوند، گفت: امام جماعتی که جناحی شود، باخته است و ائمه جماعت وظیفه دارند تا سیاست اسلامی و سیاست قرآنی را برای مردم تشریح کنند و اسلام و قرآن را سیاسی مطرح نکنند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مجتبی گونجی در ابتدای این دیدار گزارشی از برنامه‌های مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین ارائه کرد و در ادامه تعدادی از ائمه جماعت به بیان دیدگاه‌های خود در حوزه مساجد پرداختند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار