معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین از انتشار کتابچه چند زبانه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری استان در سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۴۷۰۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸ 01 August 2017
به نقل از روابط عمومی استاندار قزوین، منوچهر حبیبی در نشست ستاد سرمایه‌گذاری استان قزوین اظهار داشت: این کتابچه با هدف معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری قزوین به سرمایه‌گذاران خارجی منتشر می‌شود.

وی عنوان کرد: دستگاه‌های مربوط از جمله صنعت و معدن، میراث فرهنگی و گردشگری، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی ظرف یک ماه آینده باید فرصت‌های مهم سرمایه‌گذاری در حوزه مربوط به خود را شناسایی و جمع‌آوری کرده و برای انتشار کتابچه یاد شده به سازمان مدیریت و برنامه ریزی بدهند.

این مسئول با بیان اینکه دستگاه‌های مربوطه باید هر سه ماه یکبار برای به روزسانی اطلاعات در زمینه فرصت‌های سرمایه‌گذاری اقدام کنند،اضافه کرد: با چاپ این کتابچه و ترجمه آن به چند زبان، آن را به سرمایه گذاران داخلی و خارجی و سفارتخانه ها ارائه می‌دهیم تا بسته کاملی از فرصت های سرمایه گذاری در اختیار سرمایه‌گذاران خارجی قرار گیرد.

حبیبی درباره فرایند صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در استان نیز گفت: به منظور حفظ و صیانت از اموال بیت‌المال و حقوق دولت و در نهایت هم افزایی دستگاه‌های اجرایی استان در جهت هدایت و حمایت از سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کلان سرمایه‌گذاری، طراحی و تشکیل فرایندی برای ارزیابی صلاحیت سرمایه گذاران در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: برای تسریع و تسهیل در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری، مصوب شده است که پرونده‌های سرمایه‌گذاری در بازه زمانی 15 روزه بعد از بررسی اولیه به مرکز بررسی پرونده‌های معرفی شده از دستگاه‌های اجرایی یعنی همان استانداری و دستگاه‌های اجرائی مربوطه معرفی و پس از تائید طرح به کارگروه تخصصی زیربنایی و شهرسازی رفته و سپس با بررسی در آنجا نیز به شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ارسال شوند.

رئیس ستاد سرمایه‌گذاری استان قزوین نیز در ادامه این نشست گفت: فرایند تعیین شده به منظور ارزیابی متقاضیان سرمایه گذاری برای پروژه های کلان سرمایه گذاری که نیازمند استفاده از اراضی ملی و منابع طبیعی و یا تغییر کاربری از کاربری کشاورزی می‌باشد، طراحی شده است.

سعید بارگاهی افزود: پروژه‌های کلان سرمایه‌گذاری باید حداقل یکی از شرایط از جمله تامین مالی تمام یا بخشی از پروژه از محل سرمایه‌گذاری خارجی، پروژه‌های دانش بنیان به تایید معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، پروژه‌های با میزان سرمایه‌گذاری کل 30میلیارد ریال یا بیشتر و پروژه‌های انرژی‌های نو (بادی و خورشیدی) و مولد مقیاس کوچک یا تولید پراکنده CHP باشند.

وی، تسریع در کارها و ایجاد شفافیت لازم برای سرمایه‌گذاری را هدف اصلی فرایند صدور مجوز ذکر کرد و افزود: طولانی بودن فرایندهای استعلام از دستگاه های اجرائی، رویه های مجازی و استعلام‌های مکرر از یک دستگاه اجرایی از چالش‌های مهمی بودند که لزوم طراحی فرایندی مشخص را در این زمینه ایجاب می‌کردند.

بارگاهی در ادامه تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع و مشکلات سرمایه گذاری،تهیه نقشه تونل بادی محدوده استان، به روز رسانی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان در بخش‌های صنعت،کشاورزی،گردشگری و زیربنایی،معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، برگزاری همایش‌های فرصت‌های سرمایه گذاری استان با حضور قزوینی‌های مقیم خارج از کشور و ایجاد شهرک انرژی را از جمله پیشنهادات موثر برای جذب سرمایه‌گذار در استان قزوین اعلام کرد.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار