عضو شورای شهر قزوین گفت: ششمین جشنواره بازی و اسباب بازی کودکان دیروز و امروز در کنار ایجاد فضای فرهنگی شاد و نشاط آور،ظرفیت خوبی برای مطرح شدن قزوین درسطح ملی و بین المللی دارد.
کد خبر: ۴۲۵۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵ 17 May 2017
حسین غیاثوند در جریان بازدید از جشنواره ملی و بین المللی بازی و اسباب بازی که در سرای سعد السلطنه برگزار شد اظهارداشت: این جشنواره برنامه ای ارزشمند است که موجب ایجاد فضایی با نشاط در سطح استان و کشور شده و ضمن آشنایی کودکان با هویت اصلی در ترویج فرهنگ شهروندی، جذب گردشگر و معرفی قزوین در سطح ملی و بین المللی موفق عمل کرده و استقبال باشکوه شهروندان از این جشنواره نوروزی بیانگر پیوند و آشنایی مردم با این برنامه بزرگ فرهنگی است.

غیاثوند در خصوص مکان برگزاری جشنواره هم گفت: انتخاب سرای تاریخی سعدالسلطنه نیز به شناخت بیشتر این مجموعه کمک کرده و فضای مطلوبی برای بازدذیدکنندگان فراهم کرده است.

وی اضافه کرد: در این جشنواره ۵۰ کشور اسباب بازی های بومی خود را به نمایش گذاشته اند و در بخش ارتقاء فرهنگ شهروندی هم نهادهایی مانند سازمان پسماند، عمران، ترافیک، آتش نشانی، روابط عمومی شهرداری و بویژه سازمان فرهنگی و حوزه معاونت شهرسازی کارهای خوبی انجام داده اند که برای شهروندان مطلوب بوده است.

غیاثوند یادآورشد: صنعت گردشگری درآمدی پایدار و پاک به همراه دارد واین جشنواره باهدف جذب گردشگر می تواند به تولید ثروت نیز کمک کند.

وی اضافه کرد: کمیسیون شهرسازی شورای شهر قزوین به صورت جدی از مدتها قبل اقدامات ستاد نوروزی را پیگیری کرده و فعالیت های مختلف استقبال از نوروز همچون زیباسازی شهر، توسعه فضای سبز، مبلمان شهری و خدمات شهری را  مورد تاکید قرار داده است.  

عضو شورای اسلامی شهر قزوین از شهروندان برای استقبال گسترده از جشنواره تشکر کرد و یادآورشد: همه حوزه های مرتبط با شهرداری قزوین ازجمله معاونت شهرسازی، خدمات شهری و نیز  استانداری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور در آیین افتتاحیه این جشنواره به غنای آن کمک کردند و موجب پرباری آن شدند.

ششمین جشنواره بازی و اسباب بازی قزوین تا دهم فروردین ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه پذیرای گردشگران و شهروندان است.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار